Kanada jako první stát G7 zřejmě legalizuje marihuanu


Když před čtyřmi lety společnost Canopy Grow otevřela svou první továrnu na zpracování konopí ve staré výrobně čokolády v blízkosti Ottawy, jasně tím předpověděla budoucnost. Kanada již legalizovala marihuanu pro lékařské účely a Canopy Grow predikovala její úplnou legalizaci i pro rekreační užívání. S čím však společnost nepočítala, byla náhlá záplava zahraničních návštěvníků. Politici i policejní orgány z Jamajky, Německa, Dánska, Nizozemska, Řecka a Austrálie se následně začali o zemi více zajímat, stejně jako lékaři z Nového Zélandu, Brazílie a Chile spolu se skupinami firemních investorů a bankéřů.
list na pařezu.jpg
Kanada bude ve čtvrtek pod mezinárodním drobnohledem, neboť se očekává, že hlasováním v senátu bude ratifikován návrh zákona s označením C-45, čímž se Kanada stane první zemí ekonomicky nejvyspělejších zemí světa (G20), která legalizuje užívání marihuany pro rekreační účely. „Po určitou dobu se bude jednat o zkušenost z oblasti science fiction,“ řekl Benedikt Fischer, odborník v oblasti užívání návykových látek v největší psychiatrické léčebně v Torontu. „Ve světě to bude unikát, protože se tak poprvé stane v bohaté zemi. Není to jako v USA, kde se odehrávají státní experimenty tohoto typu. A Uruguay většina lidí přehlíží, a tak svět upřel svůj pohled na nás.“
marihuana u zdi.jpg
Vlády, výzkumní pracovníci i vedoucí představitelé podniků po celém světě mají nyní veškeré důvody ke sledování této události. Legalizace by mohla ovlivnit kanadské zločinecké struktury, zdravotnictví a bezpočet dalších odvětví. Nikdo ale zatím přesně neví, jak. Každá kanadská provincie plánuje rozvíjet svůj nově legalizovaný trh poněkud odlišným způsobem a zřídí asi tucet minilaboratoří pro účely jednoho rozsáhlého experimentu. Dokonce i v oblastech, které již legalizaci marihuany provedly, se doufá, že se Kanadě podaří vyřešit některé neobjasněné záhady.

Psaníčka pro každou z vás


Pravda je taková, že žena potřebuje nespočetné množství potřebných (i nepotřebných) věcí pořád všude tahat sebou. Ať už využijí polovinu, nebo dokonce nic z toho, co se jim nachází v kabelce, pořád je situace taková, že si žádná z žen nedovede představit vyjít ven bez nějakého druhu kabelky.
barevné kabelky


Praktické a módní


Móda je taková, že se střídají nejenom materiály a druhy veškerých kabelek, ale především i jejich velikosti. Ještě před nedávnem bylo naprostým hitem vlastnit velkou a prostornou kabelku, ale teď se už více dostávají do popředí a podvědomí žen malá kouzelná psaníčka. Vybírat můžete přitom z formálních, ale i neformálních kousků, které si můžete vzít kamkoliv. Navíc samotné psaníčko vám zajistí, že sebou vezměte jenom to, co skutečně potřebujete, tedy žádné prostorné a těžké zbytečnosti.


Klíče – mobil – peněženku – rtěnku – žvýkačky a jede se zazářit!


Výhody těchto malých kabelek:


1.     Vezměte sebou ven jenom opravdu nezbytné.


2.     Mnohem lepší koordinace těla díky malé kabelce.


3.     Žádné zdlouhavé hledání ve vaší tašce.


4.     Jistota, že vám ho jen tak někdo nestrhne z ramena.


5.   Vypadá trendy a dá vašemu „outfitu“ opravdový styl.


kabelka červené

Vše, co opravdu potřebujete mít


Psaníčka, neboli malé kabelky nabízí hned 2 varianty nošení. Můžete ho držet volně v ruce a přitom vám nebudou vadit žádné jeho části, anebo si k němu přiděláte řemínek, který si hodíte přes rameno. Co se týče řemínku, velice oblíbenou variantou je v podobě řetízku, který je dlouhý a krásně výrazný. Psaníčko vám tedy spadne až na boky, kde je v ideální poloze pro vaší potřebu. Jedná se přitom o naprostý hit kabelek, které mají dnes už pro běžné nošení doma skoro všechny ženy. V podobě vzít si ho do ruky, nebo třeba jenom přes rameno je to módní nebe, které sebou nese především pozitivní a dobré ohlasy z okolí lidí. Takže pokud doma ještě tento kousek nemáte, rozhodně s jeho pořízením dále neváhejte.


Koupě auta – jak se správně rozhodnout

Už vás přestalo bavit dojíždění do práce MHD, autobusem nebo vlakem, a proto jste se rozhodli, že si pořídíte vlastní dopravní prostředek a získáte tak větší svobodu v cestování a dopravování se z místa na místo? Stojíte před velkým rozhodnutím, a sice jaký si pořídit osobní automobil? Zásadní otázkou je především to, zda si pořídit nový nebo ojetý vůz. Nad touto otázkou je důležité se pořádně zamyslet a probrat si jednotlivé plusy a mínusy obou variant .
zaparkovaný mercedes-benz
V jakých případech zvolit nový vůz
– toužíte po luxusu
– máte dostatek finančních prostředků
– automobil budete pravidelně využívat

V jakých případech zvolit ojetý vůz
– máte nedostatek finančních prostředků
– osobní automobil budete využívat na popojíždění nebo na krátké vzdálenosti a občasné vyjížďky
– chcete ušetřit
jeep na cestě
Výběr vašeho nového osobního automobilu tedy záleží především na vašich současných finančních možnostech a dále také na tom, k jakým účelům budete váš automobil používat a především také, jak často. Protože jestli máte v plánu jezdit jen občas, pak je určitě nesmysl, aby vám v garáži stál nový a drahý mercedes.

V případě koupě nového auta samozřejmě také získáte záruku a máte jistotu, že je vše nové a funkční. Takovou jistotu ovšem nebudete mít, pokud se rozhodnete pořídit si auto v některém z autobazarů nebo od soukromého prodejce. V takových případech můžete také snadno naletět a může se pak stát, že ač jste možná při koupi vašeho ojetého automobilu ušetřili, v závěru tomu bude naopak, protože budete muset investovat více peněz do oprav a náhradních dílů.
žena řidička
Proto je důležité, abyste před pořízením ať už nového nebo ojetého auta důsledně zvážili všechna pro a proti, abyste se mohli co nejlépe rozhodnout a nelitovali jste vašeho rozhodnutí.

Když je v létě teplo až k padnutí…


Zapomeňte na sukně i na kraťasy
Protože jak sukně, tak kraťasy – ačkoli mají zřejmě i řadu předností – trpí mnoha nedostatky, které mají negativní vliv jak na Vaše pohodlí, tak na Vaši pohodu.
Nejenže kraťasy mají tendenci odhalovat některé nedokonalosti, které na svém těla máte (a že s přibývajícím věkem jich bývá čím dál tím více), ale zároveň v silném slunečním svitu hrozí, že se v nich nehezky spálíte.
barevné kraťasy
O sukních ani nemluvě. Málokterá žena má dostatečně sebevědomí a sebekázeň na to, aby se celé léto promenádovala v sukních nejrůznější délky a střihu. Znám slečnu, která na nošení sukně doplatila žihadlem od včely na velmi nepříjemném intimním místě. Ukázky toho, jak moc může i s nejkvalitnější sukní zatočit nečekaný poryv větru jsou pak natolik ikonické, že se staly motivy filmů, plakátů či hudebních videoklipů
 
Letní pohoda, jak má být
Chcete-li si léto užít naplno, v klidu a bez nutnosti neustále kontrolovat, zda Vám z oblečení nevylézá část tělo, kterou byste nerady ukazovaly, milé dámy, pak existuje mnohem lepší možnost, jak podobného výsledku dosáhnout. Bez toho, abyste se musely obávat o ztrátu ženského vzhledu či strádáním na zajímavosti pro okolí.
Harémové kalhoty.
dívka z jihu 
Ta nejlepší volba
Harémové kalhoty (nebo také turecké kalhoty či Aladinky) u nás v rámci ženské módy zažívají doslova boom. Není se čemu divit. Svým poněkud exotickým vzhledem, který je ovšem přijatelný i pro našince, společně s kombinací všech dalších pozitivních vlastností, kterými oplývají, jsou pro letní měsíce zcela spolehlivým společníkem.
 
Výhody harémových kalhot:
–          Lehkost,
–          prodyšnost,
–          příjemný materiál,
–          lahodí postavě – schováte zadek či jiné nedokonalosti,
–          nabízené v mnoha barvách i provedeních,
–          nemusíte se obávat hmyzu či větru, které by Vám otrávili den,
–          nezařezávají se a netlačí,
–          nízká pořizovací cena.
 
K nevýhodám pak lze poznamenat pouze jejich nevhodnost k nošení během chladných měsíců.

Jak se zahřát při velké zimě?

Zimní období nás ještě zdaleka neopustil. A se zimním obdobím se pojí i velmi nízké teploty. Zatímco v období Vánoc to bereme jako takovou samozřejmost, a něco, co k vánocům zkrátka patří, jakmile se přehoupne nový rok, je to pro nás spíše otravné a už se těšíme, až nastane jaro a teploty se zvýší. Příliš velká zima zkrátka není příjemná. Ale protože se s ním musíme potýkat, dáme vám několik tipů, jak se v zimním období správně zahřát.

Zvolte vhodné nápoje

Vy jste zvyklí zahánět zimu tím, že si dáte nějaký horký nápoj? To je správné. Horké nápoje nás samozřejmě zahřejí. Ať už se jedná o kávu, čaj nebo třeba něco ostřejšího, jako je svařené víno. Zvolte si ale ty vhodné nápoje, které vás opravdu zahřejí. Zahřívá z nápoje, které jsou výrazně kořeněné a mají výraznou chuť. Skvělým příkladem pro zimní období je například yogi čaj darka-shop.cz. Tento ajurvédský čaj obsahuje koření jako skořici, kardamom nebo pepř. Nejen tedy, že výborně chutná, ale ještě vás účinně zahřeje.

čaj

Vrstvěte oblečení

vrstvení oblečení bylo trendy hlavně po roku 2000. Ale tyto trendy se vám mohou velice hodit v zimním období. Naučte se efektivně vrstvit svoje oblečení tak, abyste se co nejvíce zahřáli. Pod svetr si dejte tenké tričko, a pod něj ještě nátělník nebo spodní košilku. Pod džíny nebo jiné kalhoty si například můžete dát teplé punčocháče. Pokud vás čeká dlouhá cesta chůzí, nebojte se si dát i třeba dvoje ponožky.

zima

Hýbejte se

Při pohybu je vám teplo. To je fakt. Jo ale také fakt, že v zimě se nám nechce tolik hýbat, jako je tomu třeba v létě. Nejraději zůstáváme zalezlí doma, v teple, s šálkem něčeho dobrého. A pokud to jde, vůbec nevylízáme. ale proti velké zimě postačily, když si třeba dáte velmi rychlou, krátkou procházku po okolí. Nejenom že se zahřejete, ale ještě tým něco uděláte pro své zdraví, a nadýcháte se čerstvého vzduchu. Nezapomeňte, že při velkých mrazech, je efektivnější dýchat nosem než pusou, jako prevence nachlazení.

Chcete vypadat mladě?

Na pohlaví nezáleží
Zdraví a vzhled je důležitý jak pro ženy, tak i pro muže. Vypadat dobře a hlavně být zdravý chce každý bez ohledu na pohlaví. Jak toho ale dosáhnout? Kromě zdravé životosprávy existuje i cesta doplňků stravy, které mají zásadní vliv na stav celého organismu. Málokdo ovšem dbá na to, aby bral doplňky stravy vážně a pravidelně užíval všechno, co jeho tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo.

vrásky v pokožce

Vitamín C zná každý
Když se zeptáte lidí ve svém okolí, kdo pravidelně užívá doplňky stravy, asi vám většina řekne, že berou vitamíny na imunitu. To rozhodně není špatně, ale už jen opravdu malá část lidí ví, že má užívat i další doplňky stravy. Mezi látky, které naše tělo potřebuje, patří nejen vitamíny, ale i minerály a další látky, jako je například kolagen. A právě kolagen zapomíná užívat opravdu hodně lidí. Sice se o něm hodně mluví na sítích, ale málokdo jej užívá.

Problém je, že o účincích kolagenu se málo mluví. Mezi jeho účinky patří vypnutí pleti a redukce vrásek, ale především správná funkce chrupavek. Při nedostatku kolagenu naše tělo stárne, ale především dochází k nevratným změnám v kloubech. Tak vznikají artrózy, které je potřeba řešit výměnou kloubu. Kromě toho máme díky dostatku kolagenu pevné a zdravé nehty a vlasy. Jak vybrat ten nejlepší kolagen, který opravdu splní co slibuje?

sáček kolagenu

Řiďte se recenzemi a vědecky podloženými fakty
Dnes si může kolagen prodávat kdejaká celebrita, protože ví, že jméno prodává. Vy buďte chytřejší než ostatní, a zvolte kvalitní kolagen, jehož účinky jsou doložené vědeckými výzkumy. Takový kolagen je například Orca, což je tzv. čistý kolagen. Je vyroben z mořských ryb, a kromě vysoké dávky kolagenu jeden sáček nápoje obsahuje i vitamíny a kyslíku hyaluronovou, kterou ocení zejména ženy, protože díky ní je pleť vypnutá a svěží.

Moje práce krejčí

Už jako malou holku mě opravdu hodně bavilo šít a vyšívat. Také mě velice zajímalo to, když jsem třeba mohla vzít nějaký krejčovský metr a mohla jsem tím třeba měřit svou maminku anebo otce a nebo svého staršího bratra. Vždycky jsem si řekla, že bych chtěla něco udělat takové, co by bylo opravdu pěkné. Jenomže to mi v té době bylo asi sedm anebo osm let, a to mi rodiče nechtěli vůbec do rukou dát nějakou jehlu. Báli se, že se píchnu o nějakou velkou jehlu a budu potom brečet. No, nedivím se jim. A nakonec to tedy dopadlo tak, že jsem si potají vzala takový malý jehelníček.

Panny v krejčovině jsou nutné.

Ještě jsem si vzala větší jehlu a nit, což byl docela zázrak, protože jsem už v té době nosila brýle, ale nit jsem navlékla úspěšně. Špatně jsem viděla. A světe div se, bohužel jsem se samozřejmě píchla o jehlu. Vůbec jsem si nevzala žádný náprstek, takže jsem měla opravdu tak dva milimetry zapíchnutou jehlu v prstu. Já jsem taky ječela, že se moje máma úplně lekla, co se to doma děje. Samozřejmě, že mě moje máma utěšovala, ale potom mi taky vynadala, že jsem si vzala jehelníček přes zákaz. A potom, když mi už bylo asi sedmnáct let, tak jsem si pořídila také nastavitelnou krejčovskou pannu.

Píchla jsem se o jehlu.

Pokud i vás by zajímala krejčovská nastavitelná panna, tak se podívejte na webové stránky prima-obchod.cz, kde najdete hrůznou textilní galanterii a také krejčovské potřeby a další produkty, které byste potřebovali, kdybyste chtěli být krejčová. A mě tohle opravdu baví. I když jsem tedy vyučený kuchař číšník, tak krejčovinu dělám opravdu jakou zálibu a baví mě to. A abych pravdu řekla a mohla se taky pochlubit, že krejčovina mě opravdu baví a já už mám taky několik zakázek a krejčovinou si vydělávám dokonce více než svou prací ve školní jídelně. A krejčovské nastavitelné panny sežnete taky v různé velikosti a taky materiálu, takže máte opravdu hodně na výběr.

Horka stále trvají

Jak by měl člověk reagovat? Kdo má a může tak hupne do bazénu. Kdo nemá a koupal by se strašně rád, zajde si na veřejnou plovárnu. Zde si hezky vystojí řadu na vstupenky a pak může hupnout do bazénu, pokud je tam ovšem ještě místo. Pokud ne, nemusí se hned naštvat a může se postavit na konec tří kilometrové fronty na teplou limonádu. Tak co, je to hezká vyhlídka? Ještě stále váháte s koupí vlastního bazénu?

kruhový bazén

Nuže, vezměte si kalkulačku a počítejte kolik vás stojí návštěva plovárny. Samozřejmě nezapomeňte započítat cestovné, benzín nebo jízdenky. Záleží čím tam jedete. Čas se asi spočítat nedá a přitom je to pěkně drahá položka. Dnes nemá nikdo času nazbyt. Tak co, jaký máte výsledek? No a nyní se podívejte na ceny bazénů a zase si spočítejte, kdy by se vám investice vrátila. Stejně jako čas se nedá spočítat, nedá se sečíst ani spokojenost a klid u domu. Nepočítaje to, že nevíte co je to za vodu na koupališti.

Říkáte, že byste nechtěli aby vám nějaká taková konstrukce trčela na zahradě a hyzdila tak její vzhled. No, dobrá, musím připustit, že na to něco je a že v tomto tedy máte recht. Ale i pro vás je tu řešení. Podívejte se na bazén, který je v zemi. Nikde nic netrčí, nikde nic nekouká a tím pádem ani nikde nic nehyzdí. A také to vypadá přirozeněji.

vnitřek kruhového bazénu

A hned vám sem dám tip na špičkovou firmu, mrkněte na kruhový bazén zapuštěný Bazenygluc. Ano, je jasné, že vás to nebude stát tisíc korun jako ten malý bazén s nafukovací manžetou, ale s tím prostě musíte počítat. Zadarmo vám nikdo nic nedá a vy budete mít bazén bez starostí, které nutně mají lidé s tím manžetovým. Nebo myslíte že nemají? Vám těžko někdo prokopne, nebo jinak poškodí boční stěnu tak, že budete bez bazénu, nepočítaje v to vytopené sousedy pod vámi. Tak co? Mají starosti nebo ne? Nu, rozhodnutí je jen a jen na vás. V každém případě doporučuji rozhodnout se rychle, než se na nějakém veřejném koupališti nakazíte čert ví čím.

Uzavíratelné sáčky potěší třeba i vás

Uzavíratelné sáčky mají lidé v domácnostech pro nejrůznější účely, mimo jiné i pro ukládání drobných semen rostlin. Může jít o sazenice na záhon, do skalky či do truhlíků, o trvanlivé potraviny, např. zrnka ječmene, luštěniny nebo ořechy, ale i o semínka na klíčení.

Nakličujete semínka? Využijte opět uzavíratelné sáčky

Klíčení semen se dnes stalo velkým hitem, protože máte k dispozici doslova z první ruky vypěstované zdravé superpotraviny, nabité vitamíny, stopovými prvky, minerály a živými enzymy, a co je velkým plus, je možnost semena dlouhodobě skladovat doma. Jednoduše nakoupíte více druhů a větší množství semen pro klíčení třeba na celý rok, případně využijete i množstevní slevu či slevu na dopravu, a doma vždy podle potřeby „hrábnete“ do nádoby, vylovíte hrst semen a uložíte do nádoby na klíčení.

klíčící rostlinky

Těmi „nádobami“ se mohou stát zipové sáčky. Vyskládáte je vyplněná semínky vedle sebe, popíšete je či polepíte papírovými samolepicími štítky, abyste měli přehled, co se v jakém sáčku nachází, a pak už se jen těšíte z této nevšední vášně. Do sáčků nepronikne žádný prach, žádná voda, nadměrná vlhkost a neudrží se v nich ani plísně, pokud sáček šikovně uzavřete. https://www.novinky.cz/domaci/456504-nesystemovy-tak-uzavrete-obchody-o-vsech-svatcich-odrazi-kritiku-zakona-sefka-odboru.html Můžete to udělat třeba tak, že jej před uzavřením vložíte do nádoby s vodou a postupně jej budete ponořovat, až se většina vzduchové hmoty díky tlaku vody ze sáčku vytěsní.

semena na klíčení

A jaké jsou další výhody sáčků na zip? Zejména to, že se jedná o univerzální záležitost pro ukládání jakýchkoli předmětů, jako jsou kancelářské potřeby, šroubky, hračky, stavební materiál (sypké, polotekuté i tekuté hmoty), krmiva pro zvířata a mnoho dalších. Polyetylen pro výrobu sáčků vykazuje velmi dlouhou životnost, odolává povětrnostním vlivům, nevadí mu silný mráz ani letní tropické teploty a mnohdy ani UV záření. Zároveň jde o velmi levné řešení, dostupné v širokém sortimentu velikostí a tloušťky plastové fólie.

Letní kojenecké oblečení

Máte malé miminko, nebo jeho příchod očekáváte každým dnem? Zrovna máme léto, a horké počasí neprospívá nikomu, a hlavně ne malým miminkům. Miminka jsou velmi citlivá na takto vysoké letní teploty, a proto se musí adekvátně oblékat, a to i v případě, že jste na slunci. Mnoho rodičů se mylně domnívá, že když je pod mrakem, pokožka dětí je chráněná, ale tak tomu není. Proto vždy dbejte na vhodný oděv a v letních dnech sáhněte po letním. Kojenecné overely letní Kojeneckeobleceni u nás najdete v nepřeberném množství – neutrální, holčičí i chlapecké.

kojenecké oblečení

Overaly jsou velmi oblíbeným kojeneckým oblečením, protože se dají sehnat v mnoha provedeních. Chcete roztomilé vyloženě miminkovské oblečení, nebo máte radši střídmější kousky? Najdete u nás obě varianty.

Pro pohodlí vše
Není dobré oblékat malé děti do umělých látek, protože mohou vzniknout odřeniny i opruzeniny, což na náladě vašeho dítěte ani té vaší rozhodně nepřidá. Vždy vybírejte oblečení z bavlny, bambusu a nebo mušelín, což jsou látky, které jsou prodyšné, krásně sají a jsou velmi příjemné na dotek.
u nás najdete bavlnu nebo bambus, které jsou pro dětskou pokožku jako pohlazení

Pro snadnou manipulaci s oblečením i dítětem při přebalování jsou naše overaly vyrobeny tak, aby se daly snadno rozepnout a sundat. Proto mají mezi nožičkami patentky, díky kterým se dostanete k plence opravdu rychle.

dětské oblečení

Velikost 50 – overaly máme v této velikosti, protože jsou určeny novorozeným miminkům. Větší děti už mohou mít zvlášť kraťásky a sukýnku a k tomu tričko, proto je sortiment velikostně omezený.

Hledáte ještě něco? U nás seženete kompletní výbavu – bryndáčky, body, trička, oblečení na zimu, šaty na léto, a mnoho dalšího v různých velikostech. Hledat požadované oblečení můžete podle materiálu, velikosti i druhu. V nabídce máme i krásné dárky pro maminky i miminka, takže jestli hledáte něco jako dárek, jste u nás na správné adrese.