Jak být psychicky zdravý

Psychika je v životě velmi důležitá. Bez psychického zdraví se vám nebude lehce uzdravovat z běžných nemocí, nebudete se cítit odpočatě a nic vás pravděpodobně nebude bavit. Pokud nechcete vyrůstat a žít se sklony k psychickým nemocem, stačí si občas pročistit hlavu. Z těchto nápadů si můžete vytvořit i rutinu, nebo nějaký koníček.
            Rozhodně pomáhá jóga, u které se soustředíte hlavně na cviky a dýchání. Tuto činnost můžete provozovat pravidelně, můžete jezdit na víkendy s jógou a poznávat nové lidi. Míst, kde se dá jóga provozovat, je snad nekonečno, stejně tak si můžete vybrat denní dobu. Nejlépe se vám bude cvičit během východu či západu slunce.
lesní cesta
            Meditujte každý den, třeba i jen 10 minut, a vaše hlava se bude cítit svěže napořád. Meditace není o tom, jak dlouho ji provozujete. Někdo potřebuje 3 hodiny, jiní pár minut. Nemusíte samozřejmě každý den, ale občas je dobré si zameditovat. Oddechnete si, proto je nejlepší meditovat ke konci dne, kdy už na nic nemusíte myslet.
            Choďte na procházku, například právě při východu či západu slunce. Nejlépe choďte do přírody, třeba do lesa. Budete na čistém vzduchu a mimo okolní vlivy. Pravděpodobně i mimo signál, tudíž se ocitnete v tom nejčistším prostředí. Ale opatrně na zvířata, samozřejmě.
            Kupte si občas něco čistě pro radost. Dělat si radost je nutnost a pokud se cítíte otráveně, něco si kupte. Tím, že si uděláte radost, vám vlivy z celého dne přijdou téměř zbytečné a vy se opět budete cítit svěže.
jóga na molu
            Taktéž si hledejte na každém dni, či měsíci/týdnu drobnosti, za které jste vděční. Sepište si je, malujte je, kreslete, je to jedno, hlavně na ně myslete a buďte za ně rádi. Uvidíte, že se nějaké najdou a z drobností se nakonec stanou základy pro váš úspěšný start.
            A samozřejmě spěte. Pokud se cítíte špatně, může to být nedostatkem spánku a ten vám v práci ani ve škole nic dobrého nepřinese. Stejně po stresové situaci se běžte vyspat, aby vaše hlava mohla hodnotit situaci z jiného úhlu.