Jak vybrat manželskou postel

Manželská postel je dominantou ložnice. Jedná se o nejdůležitější součást této místnosti, neboť v ní člověk stráví třetinu svého života. Určitě se proto vyplatí investovat a koupit si kvalitní kus tohoto nábytku. Vyvarujete se tak problémům s bolavými zády. Podle čeho tedy vybírat?
Základní funkcí tohoto druhu nábytku je, aby se na něm dobře spalo. Na pohled je ale velmi náročné poznat, zda tuto funkci daný typ splní. Pokud si nevíte rady, zkuste dodržet následující obecná doporučení:dřevěná postel + stolek

  • Pohodlná postel musí být stabilní, ergonomická a vyrobena z kvalitního materiálu. Kvalitní a pevný materiál je zárukou bezpečnosti. Ujistěte se, že jednotlivé spoje jsou provedeny poctivě a pevně.
  • Lůžko by nemělo mít dělený povrch. Ten totiž škodí páteři.
  • Důležitý je také samotný vzhled. Musí se do ložnice hodit barevně i stylově. Také může být s úložným prostorem i bez. Ten se určitě bude hodit pro bydlení v menším bytě, kde se nahání každý kousek místa pro uložení sezónního oblečení, peřin, ložního prádla, kufrů či mnoha dalších věcí.

Neméně důležité jsou pak rozměry. Jedná se o rozložitý kus nábytku, jehož velikost musí být přizpůsobena jednak návykům těch, kdo na něm budou spát, jednak také celkovým rozměrům ložnice. Nejběžnější velikost je 180×200 cm. Lze ji dle potřeb upravovat, ale přitom je třeba myslet na to, že se do dané místnosti musí vlézt ještě skříně, noční stolky a jiné vybavení.obrázek manželské postele
Manželské postele 180×200 Dřevěný nábytek – borovice masiv jsou vyráběny v současné době asi nejoblíbenějším materiálem, kterým je masiv. Ten má totiž hned několik skvělých vlastností, které ocení většina lidí. Jsou bytelné, kvalitní, neloupou se, jejich pořízení je investice na delší dobu a jako bonus – velmi hezky vypadají. Svou neutrální barvou se lehce sladí se zbytkem místnosti. Navíc si svůj vzhled udrží, protože dřevo je povrchově upraveno tak, aby nebledlo a uchovalo si tak svou barvu.