Když si dobře vyberete, sklidíte ty nejlepší klíčky

Sháníte ta pravá semínka na klíčení?
Na první pohled to může vypadat, že semínek, která je možné použít k pěstování mladých výhonků rostlin, je všude celá řada. Ano i ne, jak se to vezme.
Semínka seženete na mnoha místech – jak v kamenných obchodech, tak na internetu. A nedá vám to příliš práce – tedy pokud nebudete zjišťovat, jak jsou kvalitní, a jak moc jsou tedy vhodná na klíčení semínek.
Mezi semínky na klíčení a těmi, které patří do půdy a jsou určeny k sázení, je velký rozdíl. Semínka, která se sází do půdy, jdou často předem chemicky ošetřená – namořená. To je proto, aby je po zasazení v zemi nenapadli škůdci nebo houbové choroby. Je ovšem jasné, že právě takto ošetřená semena jsou naprosto nevhodná ke konzumaci – mladé klíčky rostlin jsou posléze zatížené aplikovanými chemikáliemi.klíčení – obrázek.png
Pokud si tedy nejste jistí, zda dokážete zvolit ta pravá semena, která jsou zdravotně naprosto nezávadná, takže vám po jejich konzumaci nic nehrozí, tak uděláte nejlépe, když si je nakoupíte v obchodě, který nabízí pouze speciální potřeby na pěstování mladých výhonků rostlin a semena na klíčení od Nakliceno. V takovém případě budete mít jistotu té nejvyšší kvality a rozhodně nesáhnete vedle.
Takový zdánlivě malý omyl by vás mohl namísto posílení zdraví stát místo na nemocničním lůžku. A právě to je velký důvod, proč se vyplatí vsadit na kvalitu – například na semena s bio certifikátem, která pocházejí z kontrolovaných zdrojů.
Navíc, když už na takovém místě budete, neváhejte a vybavte se vším potřebným, co se vám ke klíčení semínek bude hodit. To je třeba miska na klíčení anebo speciální sklenice na klíčení semínek.mladé rostlinky rajčat.jpg
Ty jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného, velice kvalitního materiálu, se kterým je radost pracovat. Třeba i proto, že vám takové vybavení šetří čas i peníze za spotřebovanou vodu.