Připravte mu do batůžku vše potřebné

Rozhodně nesmíte zapomenout na svačinku, něco k pití a samozřejmě kapesné. Školní výlet je velká událost, na kterou bude dlouho vzpomínat. Je spojený s dobrodružstvím a vůní neznámého. Zkuste si vzpomenout sami na sebe, jaké to bylo, když jste vyrazili poprvé někam bez rodičů.

školní autobus

Svět je jako velká učebna, nikdy nevíte, co vás v ní čeká. A právě učitelé jako prostředníci ukazují vašim dětem zemi zaslíbenou. Předávají jim znalosti a zkušenosti, které se jim budou hodit mnohem později.Právě školní výlety jsou součástí výuky už řadu let a děti se na ně těší téměř celý rok. Přitom zprostředkovat jim takový zážitek není vůbec snadná práce.

Taková exkurze musí především podpořit učební plán. Nenechte se překvapit a připravte se na všechno. Pomozte vašemu dítěti poznat, co jej čeká. Hledejte vyčerpávající informace na internetu, povzbuzujte jeho zvědavost. Ptejte se také třídního učitele, jak bude výlet vašeho dítěte vypadat.

Pár rad pro učitele
Základem úspěchu jsou nadšené děti či studenti. Jejich energie dokáže dokonale nabít každého profesora, který pak sdílí jejich nadšení a všechny zúčastněné tedy čeká úžasný zážitek.
Někdy se mohou rozcházet očekávání obou stran, pak je třeba mít náhradní plán. Zodpovědnost za celý program i pořádek nese samozřejmě učitel, ale přitom se nemusíte bát ani iniciativy žáků. Dovolte jim doprovodit celou akci pomocí her a zábavných kvízů, které jim zprostředkují učební látku trochu z jiného úhlu. Možná vás překvapí, jak chytré žáky ve své třídě máte.

výlet

Pokud je plánování zcela na vás, pak si včas zjistěte všechny potřebné informace:
· Je na všech místech možné odskočit si na WC nebo koupit něco k zakousnutí?
· Zvládnete zajistit bezpečnost?
· Jsou místa dostupná i pro handicapované?
· Mějte připravené všechny důležité dokumenty, tedy seznam účastníků a důležité kontakty.
· Nezapomeňte se ani podívat na předpověď počasí, kvůli tomu, jaké oblečení si vzít sebou.
· Ověřte znovu všechny rezervace a mějte sebou i mapu okolí.
Takto připravené vás nemůže nic zaskočit.