Bez SEO to nefunguje

Dovolte mi, abych na začátek trochu odbočil od tématu. Ovšem jakkoliv se to nemusí na první pohled zdát, ve skutečnosti od tématu zase až tak moc neodbočím.
Znám na jihu Čech několik vlakových zastávek. Tedy přesněji zastáveček. Stojí uprostřed takřka ničeho a bezmála nikomu tam ani neslouží. Jen občas tam stojí a čeká na vlak osamělý turista, který se tam zamířil kochat přírodou, občas se tam vyskytne nějaký ten rybář, nemající auto. Ale to jsou vzácné úkazy. Většinou tam není ani noha. A i těch projíždějících vláčků je tam za celý den jenom pár.sociální média.png
Ovšem přesto kdosi před pár lety rozhodl tak, jak rozhodl. A tam, kde vždy stála nanejvýš nějaká ta plechová bouda s vytlučenými skly, již se nevyplácelo ani udržovat, vznikla docela velká moderní nástupiště s elegantní čekárničkou, veřejným osvětlením a drážním rozhlasem, oznamujícím příjezdy či zpoždění vlaků.
Ony tlampače tam dnes a denně hlásí, že se ze směru toho a toho blíží po jediné zdejší koleji vlak mířící tam a tam, respektive se sděluje, že ten a ten vlak bude opožděn o tolik a tolik minut a dopravce se za to omlouvá.
A tím už se vracím k tématu. Prostě tam třeba kilometr od nejbližší malé vesničky s pár stálými obyvateli, mezi stromy, křovím, loukami a zarostlou lipenskou zátokou hlásí rozhlas, zda se blíží vlak, nebo kdy tu asi tento bude. Hlásí to pro nikoho, leda tak pro ryby a kachny ve vodě opodál, kterým je to šumafuk.
Je to nesmysl, že? Ale je to realita.google.png
A podobně jsou na tom vlastně i četné internetové stránky. Jejich vlastníci na ně totiž umísťují dost možná i důležité informace, jež by mohly být pro leckoho zajímavé, jenže tyto zůstávají nepovšimnuty, nezaregistrovány. Protože se k žádnému publiku nedostanou. A to proto, že ta která stránka není pro internetové vyhledávače dostatečně zajímavá, a proto ji tyto umísťují až kamsi na konec dlouhého seznamu prezentovaných odkazů.
A jediným způsobem, jak na tom něco změnit, je SEO. Taková odborná úprava a propagace stránek, jež je schopna zajistit oněm stránkám lepší pozici ve vyhledávačích a tudíž i sledovanost. Bez níž je každá stránka stejně bezvýznamná, jako ony tlampače oznamující drážní sdělení někde, kam jen vzácně vůbec někdo zavítá.