Jaké jsou hlavní vlastnosti a možnosti kalendáře aCalendar?


Nezavaluje uživatele přebytečným smetím. Pokud potřebujete zobrazit detail jednoho dne v kalendáři, rolujete obsáhlý seznam po jednotlivých hodinách, který je přitom velmi přehledný. Do týdenního a měsíčního přehledu se snadno vrátíte pouhým tažením na vedlejší obrazovku.
tablet s kalendářem

 • Přehlednost kalendáře v průběhu dne je také způsobena tím, že jsou z něj odebrány noční hodiny, kdy zpravidla spíme, tedy s výjimkou nočních směn některých pracujících, ale ty se většinou v kalendáři nezobrazují jako úkol ve vztahu k okolnímu „spícímu“ prostředí. Dobu spánku je také možné změnit a navíc jsou odkazy s úkoly v neobvyklé denní nebo noční hodině zobrazeny na konci seznamu s drobnou šipkou.

        měsíční kalendář

 • Přehledný je i samotný kalendářní měsíc, ten se jeví skutečně jen jako celistvý měsíc, nikoliv rozdělený po týdnech.
 • Přechod mezi měsíčním, týdenním a denním kalendářem je velmi plynulý a příjemný.
 • Kalendář umí velmi pěkně zobrazit roční přehled.
 • Program pracuje s barevným rozlišením úkolů a událostí, k dispozici je 48 barev na každý z nich.
 • aCalendar dokáže spravovat Google kalendář.
 • Jednotlivé typy úkolů a událostí lze rozlišit barevně přímo podle jejich typu.
 • Zadávání opakování událostí je velmi pružné a intuitivní.
 • Každý vámi uvedený kontakt lze v kalendáři podchytit záznamem narozenin.
 • Veškeré hlavní náhledy v kalendáři se zobrazují jako widget – zde na celou plochu obrazovky, k dispozici je také týdenní kalendář v plovoucím režimu.
 • Kalendář zobrazuje měsíční fáze.
 • Události lze sdílet rozhraním NFC a QR

roční kalendář

V placené verzi, která vychází na pouhých 80 Kč, je navíc k dispozici:

 • Databáze státních svátků a školních prázdnin ve vámi zvolené zemi.
 • Propojení s úkolníky CalDav a Google Tasks.
 • Verze motivů v různých barvách.
 • Vytváření více soukromých profilů, pozvánky firemním kolegům a propojení vyžádaných kontaktů, což je součástí nástavby kancelářského balíku.
 • Placená verze také nezobrazuje reklamy.

Dvě novinky pro Facebook


Novinka první.

Produkt by se měl jmenovat Watch, a je to historicky největší pokus docílit většího užívání Facebooku. Jde o to, vysílat přímo zde pořady z televize. Uvádí se, že v nabídce budou televizní přenosy sportovního charakteru, rodičovské pořady, ale i pořady ze safari natočené přímo pro National Geographic. Facebook již vysílá některé zápasy první ligy baseballu a v těchto přenosech bude nadále pokračovat.
Tento produkt je k dispozici zatím jen jistým skupinám v USA. Pravděpodobně jde o testovací provoz? V každém případě, pokud se dostane do Evropy, o čemž nepochybuji, bude velmi zajímavé sledovat, zda uspěje. Pokud by nebyl zpoplatněn, je pravděpodobné, že by měl jistou šanci uspět.  
facebook v mobilu

Novinka druhá.

Minulý týden uvedl server TheStreet, který se odvolává na prohlášení šéfky týmu Facebooku Campbell Brownové, že plánuje nabídku zcela nového zpravodajského produktu. Mělo by tak dojít k propojení s Instant Articles a mělo by to být určeno k jednoduššímu sdílení článků se všemi uživateli Facebooku.
Bohužel bude tato služba zpoplatněna. Jakmile si návštěvník přečte více než deset zpráv, bude žádán o poplatek. Pak systém uživatele i nějak přepojí na platební bránu. Cena zatím stanovena nebyla, nebo se o tom zatím veřejně nemluví.
stará kamera
Zhodnocení.
Bohužel pro mne je těžko hodnotit. Nejsem příliš aktivním uživatelem FB, ale jako naprostý laik se domnívám, že v Evropě se tyto novinky neujmou. Sledování velkoplošných TV zůstane přece jen ve větší oblibě. Snad jen pár jedinců nabídku využije jako náhradní řešení. Např. na cestách nebo tajně na pracovišti. Druhá novinka na tom bude ještě hůře, protože známe nechuť lidí platit za něco, co není nějak moc nutné. Navíc použití služby mi přijde trochu zbytečně komplikované. Já tomu příliš nerozumím, a je možné, že obě služby překvapí. Ale já tomu nevěřím.

Nejbizarnější internetové seznamky


Ø  Internet je divné místo, které skrývá nepřebernou škálu bizarností. My jsme pro vás dnes vybrali to nejbizarnější ze světa internetového seznamování. Sníte o kníru Clarka Gablea, Laurence Oliviera nebo Toma Sellecka? Americká stránka stachepassions.com je tady přesně pro vás. Zaregistrujete se (vlastnictví kníru není podmínkou), vyplníte údaje o sobě, a pak už se můžete kochat galerií knírů všech tvarů a velikostí. Seznamka vám dokonce umožňuje filtrovat profily podle amerických států, takže pokud vás zajímá, jak si vedou kníry z Floridy ve srovnání s kníry z Nevady, tak tohle je místo právě pro vás.
 láska přes PC
Ø  Golfové hřištěje skvělým místem k seznámení sám o sobě, ale pokud se raději seznamujete online, tak dateagolfer.com je stránka, kterou hledáte. Inzeráty zahrnují všechny možné druhy seznámení, od hledání partnera pro víkendové hry až po vážné vztahy. Stránka je opět americká, ale jistě na ní najdete i někoho, kdo si s vámi bude rád po síti vyměňovat zážitky z greenu a novinky o změnách v handicapu. Při navazování vztahů buďte ovšem opatrní, váš potenciální protějšek nejspíše vlastní více než jednu železnou hůl, a umí s ní zacházet. Nebo
Ø  vám vaše minulá láska řekla, že se chováte jako šašek? Udělejte z toho přednost. Pokud je vám vlastní malování na obličej, červený nos a ujeté šaty, pak stránka clowndating.com je přesně tím místem, které hledáte. Dobrou zprávou je, že stránka má pobočku i v České republice, takže šanci na seznámení máte i tehdy, pokud se opravdu chcete sejít. Dejte si ale pozor, hororů o klaunech je skoro tolik jako klaunů samotných.
 e-seznamka
Ø  Podle vzhledu jde o dvojče stránky milovníků knírů. Visí-li vám nad postelí fotka mladého Jardy Jágra, Hulka Hogana nebo Mela Gibsona, či chcete-li si jen připomenout raná devadesátá léta, tak stránka mulletpassions.com je místem právě pro vás. Vlastnictví muletu opět není podmínkou, a i bez registrace se můžete kochat sbírkou účesů v různém stádiu muletství. Ukažte svým přátelům, že mulety vládnou i v roce 2017, a nebo si alespoň připomeňte, proč je dobře, že devadesátky skončily. Anebo je libo bezlepkovou seznamku? nejíst lepek je v současné době in, a tak není divu, že stránka nemá o členy nouzi. Kromě seznamky je ovšem stránka i celkem užitečným místem, kde si lidé s celiakií mohou vyměňovat informace a sdílet své zkušenosti. Stránka umožňuje hledat lidi v České republice, nebo hledat přítele na dopisování v zahraničí. Jak vidno, seznamovat se dá na základě všeho možného, takže i pokud jste momentálně single, tak nezoufejte, naprosto určitě existuje i seznamka pro vás. 

Netiketa: jak se chovat na internetu


Pro soubor pravidel chování na internetu se vžil termín netiketa, ze slov net a etiketa. Jakkoli anonymní se totiž internet může zdát, tak naše chování na síti má efekt na reálné lidi a ovlivňuje reálné životy. Pro vyřešení většiny situací na webu stačí zdravý rozum a slušné vychování, i tak ale není na škodu si některá pravidla připomenout.
 dívka a intenrte

Pravidlo první: Nejsi tady sám

Jakkoli se prostředí internetu může zdát anonymní, vždy platí, že na internetu interagujeme s ostatními lidmi, a měli bychom se podle toho chovat. Víc než kde jinde na internetu tak platí otřepaná zásada, že člověk by neměl činit jiným to, co nechce, aby oni činili jemu. Zamyslete se nad tím, než budete příště psát plamenné komentáře na firemní profil, či reagovat na obsah internetového článku. A rozhodně se nenechte vyprovokovat k válce v internetové diskuzi. Nevyhrajete, a akorát se ztrapníte.
 

Pravidlo druhé: udělal bys to off-line?

Než na internetu něco provedete, zamyslete se nad tím, jak by ta samá akce vypadala v reálném světě? Přemýšlíte o vyvěšení svých smyslných fotek na svůj facebookový profil? A byli byste je připraveni vidět na plakátech v metru? Cokoli umístíte na internet, tam bude navěky, i když to smažete. Byli byste ochotni to, co píšete na web, vykřičet z vrcholu, řekněme, Eiffelovy věže? Pokud ne, je to něco, co opravdu chcete publikovat? To samé platí i pro čtení zpráv a pošty, určené někomu jinému. Pokud se nějako náhodou k cizím zprávám dostanete, prostě je ignorujte.           
 

Pravidlo třetí: čas jsou peníze

internet nás obdařil možností komunikovat nepřetržitě, v jakoukoli denní hodinu a jakkoli dlouho chceme. Pokud ale nechcete být vnímán jako internetový barbar, respektujte čas ostatních lidí. Pokud to není opravdu nutné, vyvarujte se psaní zpráv uprostřed noci, či odeslání tisíce zpráv v pěti minutách. Pokud vám někdo neodpoví do minuty, není to signál, že vás už nikdy nechtějí vidět, ale prostě se právě věnují něčemu nebo někomu jinému. Není nic otravnějšího, než otevřít zprávy a najít sérii pasivně agresivních zpráv, na které je „nutné“ odpovědět. To samé platí i pro vaši účast v diskuzních fórech. Jistě, ta jsou zde od toho, aby lidé komunikovali, ale nikdo není zvědavý na tisíc příspěvků od jediného člověka. 
s počítačem do postele 

Pravidlo čtvrté: nezneužívejte moc

Pokud se dostanete do situace, kdy máte na internetu větší kontrolu nad situací než ostatní, tak tuto sílu nezneužívejte. Například jste-li administrátorem facebookového profilu, buďte spravedliví při posuzování příspěvků, a nastavte jasná pravidla, která budou stejná pro všechny. Máte-li jako správce sítě kontrolu například nad firemními emaily, neměli byste nikdy číst soukromou poštu. 
 twitter a facebook

Pravidlo páté: tolerance

Chyby děláme všichni. Narazíte-li na webu na něco, co je podle vašeho názoru špatně, či s tím nesouhlasíte, tak na chybu klidně a věcně upozorněte. Opravdu není nutné dělat kvůli jedné chybě závěry o snížené inteligenci autora, zpochybňovat jeho vzdělání či kompetenci na web psát. Prostě řekněte, co se vám nelíbí, zkontrolujte, že došlo k nápravě, a nechte to být. Jak bylo řečeno na začátku, nejlepším vodítkem pro chování na internetu je zamyslet se, zda byste to samé udělali i v reálném světě. Své nahé fotky byste na nástěnku nevyvěsili, a neznámým lidem byste na ulici nenadávali, tak není důvod dělat to online. Anonymita internetu je silně relativní, a vaše chování na internetu tak může mít zcela reálné dopady. 

Jak začít psát blog


Než začnete psát, měli byste si rozmyslet, jaký bude koncept vašeho blogu. Podíváte-li se na úspěšné blogy, brzy zjistíte, že každý z nich má jasné zaměření a někam směřuje. Rozhodnete-li se tedy psát kuchařský blog, vynechte z něj vaše názory na filmy a politiku. Chcete-li naopak psát o filmech, nikoho neoslníte novým kuchyňským robotem ani novou kabelkou. To neznamená, že se občas na blogu nemůže objevit článek i jiného zaměření, ale držte se pravidla 80-20, tedy 80% obsahu zaměřeného na jeden obor, a 20% podle vašeho uvážení. Ucelený obsah vám pomůže vybudovat si stabilní čtenářskou základnu, zatímco roztříštěný blog přestane čtenáře brzy bavit. Nejjednodušším způsobem pro psaní blogu je použití existující internetové platformy, neboli hostingové servery.
blog jako koníček

Na této platformě se zaregistrujete, vytvoříte jméno blogu, a můžete začít publikovat. Jméno vybírejte pokud možno jednoduché a snadno zapamatovatelné. Hostingových serverů jsou na internetu mraky, ale celosvětově nejpopulárnější je platforma WordPress. Z českých stránek lze doporučit například blog.cz, blogger.com či starší estranky.cz. U všech těchto stránek platí, že váš blog bude mít v názvu jméno příslušného serveru. Toho se dá zbavit tím, že si připlatíte za vlastní internetovou doménu, kterou propojíte s hostingovým serverem. Ze začátku to ale není nutné, a pokud bude váš blog zajímavý, tak ho jméno domény v názvu nijak nepoškodí. Navíc, hostingové servery vám umožní si snadno vytvořit vlastní design, který vaši stránku odliší od ostatních.

 blog na tabuli

Základem samozřejmě je, že blog by měl být bez pravopisných chyb a stylistických přehmatů. Nenalhávejte si, že si čtenář nějakého toho i/y nevšimne. Všimne, a věřte, že pravopisné chyby a špatná stylistika dokáží pokazit dojem i z jinak zajímavého článku. Pokud jste si vědomi svých limitů, použijte kontrolu gramatiky nebo požádejte někoho, aby si po vás článek přečetl. Je zde samozřejmě i možnost udělat ze špatné gramatiky součást image blogu, ale vyžaduje to značnou dávku sebeironie a schopnost spolknout negativní komentáře. Vyvarujte se také nadměrného používání zkratek či zdrobnělin. „OMG, neuvěříte co milášek dneška vyvedl, ROFL ještě teď :* :*“ vyvolávají ve čtenáři dojem opilého neandrtálce, nikoli budoucí hvězdy blogového nebe. Co se délky týče, je to na vás. Krátké články jsou sice čtenářsky populárnější, ale pokud je text čtivý, tak vám vaše publikum jistě odpustí i nějaký ten odstavec navíc. Kvalitní fotografie či videa jsou vždy vítaným oživením.   

Praktické obaly

Všichni víme, že jakákoliv výroba čehokoliv je opravdu složitá. I když tedy výjimky občas jsou. A nemusí to být složité jenom tím, že se musí hledat všelijaké kvalitní materiály, ale také složité je to v tom, že to musí udělat někdo, kdo tomu opravdu rozumí. Protože výroba plastových obalů není tak jednoduchá, jak si člověk může na první pohled myslet. Například já jsem byla velice spokojená, když mi kamarád doporučil jednu webovou stránku schoellerallibert.com, která se zabývá výrobou plastových obalů. Tato firma je výrobcem plastových obalů. Můžete si tady pronajmout anebo nakoupit různé obaly od této firmy.

Obaly chrání zboží.

A také tato firma se zajímá o jak nápojový průmysl, tak také chemický průmysl. Samozřejmě, že se také vyzná v zemědělství anebo v automobilovém průmyslu, a to právě v automobilovém průmyslu pracoval můj bratr, který tam vydržel čtyři roky a moc si to chválil. A jsou tady také samozřejmě maloobchodní prodejny anebo průmyslové výroby. A já si myslím, že tato firma je opravdu kvalitní a podle mého názoru by opravdu nebylo od věci, kdybyste s touto firmou také spolupracovali. Výrobce plastových obalů také dbá na udržitelnost. Jsou evropskou jedničkou na trhu a opakovaně používají průmyslové plastové obaly, aby se také daly recyklovat a aby byli hlavně spokojení jejich zákazníci a životní prostředí.

Obaly jsou různé.

Také vymýšlí nová řešení budoucích potřeb, a to v oblasti obalů. Dbají samozřejmě na efektivitu globálních dodavatelských řetězců, a to se mi moc zamlouvá. Tohle se mi opravdu líbí, protože nemám ráda firmy anebo lidi, kteří vůbec nedají na to, že existují také zvířata, která chtějí žít a že plastové obaly se nepoužívají jenom jednou, také se dají recyklovat. Tohle je velice důležité a mělo by to snad každý. Výrobce plastových obalů od této firmy je velice šetrný a mně se líbí také jeho myšlení a také obchodní strategie. A pokud vás také zajímají bližší informace o výrobci plastových obalů, tak se můžete podívat na internetu, kde jsou také spokojení zákazníci.

Letní koupání

Hlavně děti se jistě těší na koupání a následné opalování. Bodejť by ne, kdo by neměl rád vodu. A tak se koupeme a osvěžujeme, dětí řádí a až jednoho večera se vám radost pokazí. Zdá se vám totiž, že voda již není taková, jako byla na začátku. No, to je zcela pochopitelné. Každý člověk se potí, do vody se dostává spousta bakterií, a pokud jste vodu nijak neupravili, můžete si být jistí, že za dva tři dny spláčete nad výdělkem. Tak honem honem, ještě není pozdě. Rychle si přečtěte něco o tom, co je třeba urychleně podniknout.

Dívka v bazénu

Bazénová chemie je bohužel nutné zlo. Ale naštěstí je již taková, která nemůže způsobovat zdravotní potíže, jak tomu bylo ve výjimečných případech kdysi dávno.

U firmy Chlorito nakoupíte naprosto všechno v jednom obchodě, a to obchodě internetovém. Pokud nevíte, co vše koupit, je zde tento článek, ale přesto všechno se ještě raději informujte přímo u firmy, protože voda je v každém kraji jiná.

Abyste měli vodní radovánky bez potíží, je třeba se o to také starat. Proto je třeba mít přehled o kyselosti vody, její tvrdosti a samozřejmě o chemickém složení.

A protože časem se i v té nejčistší vodě objeví bakterie, musíme jim v tom zabránit, což se děje chlórem. Dále nechceme drobné nečistoty, ty vysrážíme a také použijeme anti řasový přípravek.

To vše je třeba dávkovat přesně dle návodu. Pokud se s tím ovšem nechcete babrat, je zde kombinace pět v jednom a máte to odbyto vše naráz. Tato věcička vám vyřeší všechny problémy najednou, včetně pH.

U bazénu

Pokud nemáte z jakýchkoli důvodu ke chlóru důvěru, pak se tedy informujte na tak zvanou bez chlórovou chemii, kterou zde dostanete také.

Průzračná bazénová voda je určitě radostí všech, kdo do ní vstoupí a chtějí se v parném létě osvěžit. Proto si musíte všechny přípravky obstarat včas. Takže tak raději ihned nyní udělejte.

Stěhování – v dnešní době žádný problém

style=“font-family:“ “ times=““>Stěhování je v dnešní době již zaběhlou věcí, kterou řeší dnes a denně desítky milionů lidí po celém světě. Někteří z nás se stěhují poměrně často z důvodu změny práce, nebo ti kteří studují mohou měnit svůj byt každý rok. Málo koho ovšem stěhování baví, a ještě méně lidí umí uspořádat věci tak, aby se snadno přenášeli, skládali do auta či dodávky a následně vybalovaly, jak bychom si představovali.

Naštěstí již dlouhá léta existují firmy, které se stěhováním zabývají. Profesionální přístup, skvělé jednání a služby nabízené těmito společnostmi se rok od roku lepší a dnes není žádný problém, aby byl váš byt během jednoho dne celý přestěhovaný do Vašeho nového bydlení. Neexistuje snad nic, co by tyto firmy z Vašeho bytu nepřestěhovali bez toho, aniž by byl majetek, jakkoliv poškozen.

images

Již naprosto běžným postupem většiny stěhovacích firem je podrobný plán, sestavený technikem, který Vás navštíví ještě dříve, než se stěhování uskuteční. V plánu je obsažený počet pracovníků, potřebných pro stěhování, dále nejlepší možný obalový materiál, do kterého se bude Váš majetek balit a také trasa. Technik Vám před stěhováním také stanoví předběžnou kalkulaci této služby.

Stěhování bytů praha http://www.odnesto.cz/stehovani-domacnosti/ je zárukou ohleduplnosti a individuálního přístupu, ke každému zákazníkovi. Vynikající ceny, stěhování i o víkendu nebo do zahraničí jsou znaky profesionality, kterou ocení každý klient či klientka. Spokojenost, také potvrzuje stále se zvětšující počet kladných referencí.

unnamed

Máte-li v plánu se v blízké budoucnosti stěhovat a nechcete namáhat svoje svaly nošením krabic a svůj mozek vymýšlením různých možností, jak vše naskládat do auta využijte těchto služeb, které Vám stěhování ulehčí a zpříjemní, abyste se mohli věnovat například všem ostatním detailům zkrášlujících nové bydlení.

Bez SEO to nefunguje

Dovolte mi, abych na začátek trochu odbočil od tématu. Ovšem jakkoliv se to nemusí na první pohled zdát, ve skutečnosti od tématu zase až tak moc neodbočím.
Znám na jihu Čech několik vlakových zastávek. Tedy přesněji zastáveček. Stojí uprostřed takřka ničeho a bezmála nikomu tam ani neslouží. Jen občas tam stojí a čeká na vlak osamělý turista, který se tam zamířil kochat přírodou, občas se tam vyskytne nějaký ten rybář, nemající auto. Ale to jsou vzácné úkazy. Většinou tam není ani noha. A i těch projíždějících vláčků je tam za celý den jenom pár.sociální média.png
Ovšem přesto kdosi před pár lety rozhodl tak, jak rozhodl. A tam, kde vždy stála nanejvýš nějaká ta plechová bouda s vytlučenými skly, již se nevyplácelo ani udržovat, vznikla docela velká moderní nástupiště s elegantní čekárničkou, veřejným osvětlením a drážním rozhlasem, oznamujícím příjezdy či zpoždění vlaků.
Ony tlampače tam dnes a denně hlásí, že se ze směru toho a toho blíží po jediné zdejší koleji vlak mířící tam a tam, respektive se sděluje, že ten a ten vlak bude opožděn o tolik a tolik minut a dopravce se za to omlouvá.
A tím už se vracím k tématu. Prostě tam třeba kilometr od nejbližší malé vesničky s pár stálými obyvateli, mezi stromy, křovím, loukami a zarostlou lipenskou zátokou hlásí rozhlas, zda se blíží vlak, nebo kdy tu asi tento bude. Hlásí to pro nikoho, leda tak pro ryby a kachny ve vodě opodál, kterým je to šumafuk.
Je to nesmysl, že? Ale je to realita.google.png
A podobně jsou na tom vlastně i četné internetové stránky. Jejich vlastníci na ně totiž umísťují dost možná i důležité informace, jež by mohly být pro leckoho zajímavé, jenže tyto zůstávají nepovšimnuty, nezaregistrovány. Protože se k žádnému publiku nedostanou. A to proto, že ta která stránka není pro internetové vyhledávače dostatečně zajímavá, a proto ji tyto umísťují až kamsi na konec dlouhého seznamu prezentovaných odkazů.
A jediným způsobem, jak na tom něco změnit, je SEO. Taková odborná úprava a propagace stránek, jež je schopna zajistit oněm stránkám lepší pozici ve vyhledávačích a tudíž i sledovanost. Bez níž je každá stránka stejně bezvýznamná, jako ony tlampače oznamující drážní sdělení někde, kam jen vzácně vůbec někdo zavítá.