Co děláš, to dělej rád


Pokud nejste vyznavačem tvz. gaučinku, dokážete svůj volný čas aktivně naplnit, ať už jde o činnosti, které bystří mozek nebo zlepšují motorické schopnosti či dokáží vypilovat fyzičku. Všechny takové činnosti, obvyklé či méně obvyklé označujeme jako hobby nebo-li koníček. Prostě koníčky a zájmy nám přináší samá pozitiva, a to nejen našemu tělu, ale i duši.
chlapec a klobouk
Co s načatým večerem
Zaplnit volný čas zálibou můžete nejen doma v soukromí, ale i v různých kroužcích a klubech, které navštěvují větší skupinky lidí.
vázání květin
Sportovat, založit sbírku nebo složit puzzle?
Sportbyl, je a bude zájmem všech věkových kategorií a nemusíte být zrovna špičkový atlet a trhat rekordy, pohyb by vám měl především přinášet radost a potěšení. Cizímu jazyku se můžete začít učit vlastně kdykoliv, základem je, domluvit se, a to se pak může hodit při cestování do cizích krajů, příjemné tak spojíte s užitečným. Pro partu lidí jsou určeny společenské hry, zabaví se jimi především děti, ale užijí si je i dospělí. Kromě kladného vlivu na paměť a představivost si tak všichni užijí spoustu legrace. Pro ty, kteří tráví chvilky rádi sami, chtějí zaměstnat hlavu a ruce zároveň a přitom se odreagovat, jsou ideální volbou puzzle. Pokud rádi shromažďujete věci, zaměřte se na něco konkrétního a staňte se sběratelem. Lidé sbírají možné i nemožné, od známek, pohledů, tácků až třeba po motocykly. S každým novým kouskem do sbírky se něco nového dozvíte a navíc se se svými přírůstky můžete pochlubit nejen svým nejbližším, ale i na sociálních sítích nebo uspořádat výstavu.
Kniha nikdy nezklame
Kniha – nejlepší přítel člověka. Četba je prostě báječný koníček, dá se provozovat kdekoliv a kdykoliv, titulů je nepřeberné množství a ten správný si najde každý. Navíc kniha kromě rozšíření slovní zásoby umožňuje i únik z reality všedních dnů.  Kromě klasických knih jsou v dnešní době velice populární čtečky.  
Je libo trochu hudby?
Co Čech, to muzikant. Ti šťastnější z vás, kdo mají hudební sluch, mohou zúročit své schopnosti a nadání hraním na hudební nástroje nebo zpěvem. Nemusíte být profesionálové, stačí, když vám hudba přinese radost a dokážete s ní potěšit i ostatní.
Zlaté české ručičky
Ruční práce jsou nejčastější zálibou nejen žen, ale i mužů, prostě není nad šikovné ručičky. A vlastnoručními výtvory tak můžete obdarovat své nejbližší. Vyrobit se dá téměř cokoliv a z čehokoliv a fantazii se meze nekladou.