Jak se zahřát při velké zimě?

Zimní období nás ještě zdaleka neopustil. A se zimním obdobím se pojí i velmi nízké teploty. Zatímco v období Vánoc to bereme jako takovou samozřejmost, a něco, co k vánocům zkrátka patří, jakmile se přehoupne nový rok, je to pro nás spíše otravné a už se těšíme, až nastane jaro a teploty se zvýší. Příliš velká zima zkrátka není příjemná. Ale protože se s ním musíme potýkat, dáme vám několik tipů, jak se v zimním období správně zahřát.

Zvolte vhodné nápoje

Vy jste zvyklí zahánět zimu tím, že si dáte nějaký horký nápoj? To je správné. Horké nápoje nás samozřejmě zahřejí. Ať už se jedná o kávu, čaj nebo třeba něco ostřejšího, jako je svařené víno. Zvolte si ale ty vhodné nápoje, které vás opravdu zahřejí. Zahřívá z nápoje, které jsou výrazně kořeněné a mají výraznou chuť. Skvělým příkladem pro zimní období je například yogi čaj darka-shop.cz. Tento ajurvédský čaj obsahuje koření jako skořici, kardamom nebo pepř. Nejen tedy, že výborně chutná, ale ještě vás účinně zahřeje.

čaj

Vrstvěte oblečení

vrstvení oblečení bylo trendy hlavně po roku 2000. Ale tyto trendy se vám mohou velice hodit v zimním období. Naučte se efektivně vrstvit svoje oblečení tak, abyste se co nejvíce zahřáli. Pod svetr si dejte tenké tričko, a pod něj ještě nátělník nebo spodní košilku. Pod džíny nebo jiné kalhoty si například můžete dát teplé punčocháče. Pokud vás čeká dlouhá cesta chůzí, nebojte se si dát i třeba dvoje ponožky.

zima

Hýbejte se

Při pohybu je vám teplo. To je fakt. Jo ale také fakt, že v zimě se nám nechce tolik hýbat, jako je tomu třeba v létě. Nejraději zůstáváme zalezlí doma, v teple, s šálkem něčeho dobrého. A pokud to jde, vůbec nevylízáme. ale proti velké zimě postačily, když si třeba dáte velmi rychlou, krátkou procházku po okolí. Nejenom že se zahřejete, ale ještě tým něco uděláte pro své zdraví, a nadýcháte se čerstvého vzduchu. Nezapomeňte, že při velkých mrazech, je efektivnější dýchat nosem než pusou, jako prevence nachlazení.