Jamajka – opravdový ráj

Tento stát ve střední Americe patří k nejnavštěvovanějším místům Karibiku. Najdete zde překrásné pláže s jemným bílým pískem, azurové moře, pestrobarevnou vegetaci, tropickou atmosféru a komfortní zázemí pro turisty, kteří sem cestují nejen kvůli nerušenému odpočinku u vody a na plážích, které patří k těm nejlepším na světě, ale také vodním sportům. Zdejší moře je ideální nejen pro surfaře, ale také potápěče, a v neposlední řadě pro vášnivé rybáře. Na své si přijdou i milovníci kaktusů, kterých ve zdejších savanách rostou stovky.

Vydat se na Jamajku můžete prakticky kdykoliv. Díky vysokým teplotám, které zde panují nepřetržitě po celý rok, je zde ideální počasí prostě pořád.
Navštívit můžete hlavní město Jamajky, Kingston, které vám nabídne kromě typického městského ruchu také velké množství kulturních památek, turistických letovisek, trhů a obchodů, kde nakoupíte nespočet suvenýrů.
Pobřeží Jamajky je lemované mnoha korálovými útesy. Život pod vodní hladinou je tady překrásnou pohádkou. Pestrý podmořský svět vám nabídne medúzy, mořské želvy, tuleně, delfíny a dlouhou řadu pestrobarevných ryb a rybiček.

Jamajka má dlouhou a bohatou historii. V roce 1494 ji objevil Krištof Kolumbus, od roku 1509 byla kolonizována Španělskem, v letech 1655 až 1962 byla korunní kolonií Velké Británie. V roce 1962 vyhlásila svou nezávislost. Turisté zde mohou ještě dnes nasát atmosféru koloniálního věku minulých století. Z této doby se na Jamajce nachází celá řada zachovalých historických památek.

Vzduch je zde provoněn kořením a marihuanou. Nádech exotiky pak navyšují místní kuchařské speciality z různorodých mořských plodů. Také jamajské koktejly s jejich proslulým rumem pro vás budou pravým labužnickým zážitkem. Sami uvidíte, že Jamajka pro vás bude jedním z nejlepších míst pro vaši dovolenou.