Dostupná exotika nadosah

Navštívit exotickou zemi a užít si v ní plno zážitků je přáním mnoha z nás. Když se ale řekne exotická destinace, každý si hned představí velké výdaje a ne úplně nejlevnější dovolenou. Pokud ale nevyhledáváte vyloženě luxus, můžete se do exotiky podívat levně. V některých vybraných zemích se totiž můžete najíst i napít doslova za pár korun, ubytování vás vyjde na pár stovek a nejdůležitější je letenka. Ale i ta se dá pořídit výhodně a v akčních nabídkách, které na internetu najdete často, vás vyjde také výhodně. Sen o dovolené v exotice je tak možná blíž než si myslíte. Stačí si vybrat vhodnou destinaci a vyčkat na příležitost koupit co nejlevnější letenku.
mindanao ostrov
·         Filipíny: ani taková nádhera jako jsou Filipíny, nemusí být nesplněným snem. Letenku na Filipíny ve výhodné nabídce seženete do deseti tisíc, samozdřejmě je zpáteční. Hotel vás vyjde na pár stovek a za jídlo skutečně moc neutratíte, tady se totiž najíte i za padesát korun. Pokud k vaší dovolené patří také sklenička něčeho ostřejšího, budete se tu mít jako v ráji. Alkohol je tu totiž také velmi levný. Ve výsledku vás dovolená může vyjít stejně, jako kdybyste vyjeli jen k moři v Evropě.
·         Thajsko: Thajsko je známo tím, že se tam velmi levně najíte. Pivo je tu sice dražší, ale tvrdý alkohol zase velmi levný. Při ubytování v běžném hotelu se vejdete pod pětistovku za noc, a když si počkáte na výhodnou cenu letenky, vlezete se bez problémů do deseti tisíc. Bez akce vyjde letenka asi na dvanáct tisíc, což není také úplně nejhorší.
tmavé mraky
·         Vietnam: tahle krásná a zajímavá země vás vyjde úplně nejlevněji, můžete si tak dovolit strávit tu i delší čas. Tady je totiž levné úplně všechno. Letenka vás vyjde okolo osmi tisíc a ubytování na jednu noc asi na dvě stovky. O jídle ani nemluvě, tady se za stovku najíte i napijete jako páni.
·         Mexiko: stává se stále oblíbenější destinací pro dovolenou a to právě díky příznivým cenám. Nejlepší je počkat si na výhodnou nabídku některých last minute zájezdů. Na kolik vás taková cesta vyjde, záleží také na tom, jaké zvolíte letovisko a dobu, ve kterou se tam vydáte. Zásadně vybírejte datum dovolené tak, abyste se netrefili zrovna do doby školních prázdnin. Když jsou děti doma, bývá tady hodně draho. Jinak je tu ale nádherně, určitě nezapomeňte ochutnat místní tequilu.

Jamajka – opravdový ráj

Tento stát ve střední Americe patří k nejnavštěvovanějším místům Karibiku. Najdete zde překrásné pláže s jemným bílým pískem, azurové moře, pestrobarevnou vegetaci, tropickou atmosféru a komfortní zázemí pro turisty, kteří sem cestují nejen kvůli nerušenému odpočinku u vody a na plážích, které patří k těm nejlepším na světě, ale také vodním sportům. Zdejší moře je ideální nejen pro surfaře, ale také potápěče, a v neposlední řadě pro vášnivé rybáře. Na své si přijdou i milovníci kaktusů, kterých ve zdejších savanách rostou stovky.

Vydat se na Jamajku můžete prakticky kdykoliv. Díky vysokým teplotám, které zde panují nepřetržitě po celý rok, je zde ideální počasí prostě pořád.
Navštívit můžete hlavní město Jamajky, Kingston, které vám nabídne kromě typického městského ruchu také velké množství kulturních památek, turistických letovisek, trhů a obchodů, kde nakoupíte nespočet suvenýrů.
Pobřeží Jamajky je lemované mnoha korálovými útesy. Život pod vodní hladinou je tady překrásnou pohádkou. Pestrý podmořský svět vám nabídne medúzy, mořské želvy, tuleně, delfíny a dlouhou řadu pestrobarevných ryb a rybiček.

Jamajka má dlouhou a bohatou historii. V roce 1494 ji objevil Krištof Kolumbus, od roku 1509 byla kolonizována Španělskem, v letech 1655 až 1962 byla korunní kolonií Velké Británie. V roce 1962 vyhlásila svou nezávislost. Turisté zde mohou ještě dnes nasát atmosféru koloniálního věku minulých století. Z této doby se na Jamajce nachází celá řada zachovalých historických památek.

Vzduch je zde provoněn kořením a marihuanou. Nádech exotiky pak navyšují místní kuchařské speciality z různorodých mořských plodů. Také jamajské koktejly s jejich proslulým rumem pro vás budou pravým labužnickým zážitkem. Sami uvidíte, že Jamajka pro vás bude jedním z nejlepších míst pro vaši dovolenou.

Ještěd a Liberecko

Pokud nevíte, kam se vydat na dovolenou, nebo třeba jen na jednodenní výlet, určitě se vydejte na Ještěd. Tato překrásná a velmi známá rozhledna vám nabídne jedny z nejkrásnějších výhledů nejen po okolí Liberce. Pokud je krásné počasí, zahlédnete nedaleké Jizerské hory, Orlické hory, Český ráj, České středohoří, Německo, Polsko, Prahu, Křivoklátskou vrchovinu, ale také Krkonoše a jejich slavnou nejvyšší horu Sněžku.

·         Co je to Ještěd
Ještěd je hora, kterou najdete jihozápadně od Liberce. Je to tamní nejvyšší vrchol, který dosahuje výšky 1012 metrů nad mořem. Na vrcholu této hory se nachází známý televizní vysílač ve zvláštním architektonickém stylu, který nabízí nejen občerstvení v restauraci, ale také ubytování v hotelu. V okolí Ještědu se nachází rozlehlý přírodní park a rozsáhlé lyžařské středisko.

·         Jak nahoru?
Na vrchol Ještědu se můžete vydat jednou z několika tamních turistických tras, která vás provede krásnou nezapomenutelnou přírodou.
Komu se nechce šlapat do kopce, může si zvolit snadnější způsob dopravy. Tamní lanovka je jednou z nejpřitažlivějších dopravních zajímavostí Liberce.

Do historie se zapsala už tím, že byla vůbec první lanovkou v Čechách. Jde o unikátní dvoukabinovou lanovku, která jezdí na principu kyvadlového systému. Jedna kabina uveze až 35 lidí. Její rychlost je 36 km/hod., a cesta na Ještěd tak trvá 4 minuty, takže se cestou nahoru můžete kochat výhledy. Dříve lanovka nesloužila jen k přepravě turistů, ale také k zásobování horkého hotelu i k přepravě zranných turistů.

·         Lyžařské středisko Ještěd
Lyžařské středisko na Ještědu leží ve výšce 1000 metrů. Je skvěle přístupné, už jen proto, že tam jezdí tramvajová linka z Liberce. Pyšní se mnoha sjezdovými tratěmi, lanovkami, vleky a skokanskými můstky. Nabízí kvalitní lyžování nejen pro začátečníky i pokročilé. V roce 2009 se zde konalo dokonce mistrovství světa v lyžování.

Stonehenge v Čechách? Ano, proč ne…

Asi tři kilometry od Karlštejna dnes stojí Stonehenge. Nevěříte? Pojďte se tam s námi podívat. Stojí to za to, čeká na nás totiž překrásná procházka kouzelnou krajinou, která určitě stojí za to. Na jejím konci nás bude čekat náš vytčený cíl – Stonehenge.

Opravdový anglický Stonehenge je komplex kamenných kruhů, který se nachází asi 13 kilometrů od městečka Salisbury v Jižní Anglii. Tato stavba megalistického kruhu o průměru 110 metrů byl vybudovaný někdy kolem roku 3100 před naším letopočtem.

V Čechách je to sice jen napodobenina anglického kamenného Stonehenge, přesto bychom si pohled na něj neměli nechat ujít. Tato obří kopie slavné svatyně Stonehenge ze Salisburské pláně nyní stojí ukrytá mezi lesy v okolí obce Mořinka.

Jak se Stonehenge do Čech dostal?
V této malebné krajině ji postavila britská společnost Film United, která se rozhodla, že právě v těchto místech bude natáčet ve spolupráci s barrandovskými ateliéry historický seriál Britannia. Filmové kulisy za miliony korun vyrostly kolem lomu Velká Amerika a v jeho nejbližším okolí.

Seriál Britannia
Tento desetidílný historický seriál by měl být jeden z největších tuzemských projektů. Bude se odehrávat v prostředí Velké Británie v dobách ještě před naším letopočtem. Světoznámý kamenný komplex Stonehenge bude v tomto seriálu hrát velkou roli. Na natáčení se podílejí nejen známí zahraniční herci, ale také některé známé české tváře. Televizní vysílání tohoto seriálu se začne vysílat ve druhé polovině roku 2017. V budoucnu se můžeme těšit, že se objeví i na našich obrazovkách.

Lom Velká Amerika
Velká Amerika je vápencový lom a je největším ze zdejších lomů. Lom je nyní zatopen bezodtokovým jezerem, které láká lidi ze širokého okolí ke koupání svou průzračně čistou vodou. Koupání je zde ale přísně zakázáno, a to především z důvodu možnosti úrazu, neboť přístupová cesta je velmi nebezpečná. Přesto je tento kaňon vyhledávaným turistickým místem.

Mikulov, srdce Jižní Moravy


Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí, kterou naleznete v celé České republice. Pokud jste tu ještě nikdy nebyli, měli byste tuto chybu urychleně napravit. Nejnavštěvovanějším městem v již zmíněné oblasti je Mikulov. Ptáte se proč? Máme tu pro vás několik přesvědčivých důvodů, po jejichž přečtení nebudete váhat a na dovolenou zavítáte právě sem.
západ slunce ve vinici
Ubytování
Hotelů v Mikulově je celá řada a můžete si vybrat ten, který vyhovuje přesně vašemu vkusu a finančním možnostem. Kromě hotelů je zde i velice často nabízena možnost pobytu přímo u rodin. To jakou variantu zvolíte je jen na vás a na tom, co od celého pobytu očekáváte. Hotely vám zaručí komfort a chutnou stravu. Pobyty u rodin pak autenticky a nezapomenutelný zážitek.
Příroda
Mikulov leží přímo v srdci celé vinařské oblasti. Můžete tak trávit volný čas procházkami po volné přírodě a kocháním se nádherného výhledu na vinice. Při svých cestách nezřídka narazíte i na nějaký rybník, ve kterém můžete smočit nohu. V blízkém okolí můžete narazit například i na Kozí Hrádek nebo lom Janíčkův vrch. Pokud by vás procházky po přírodě přeci jen omrzely, můžete se podívat do historického centra města. Za návštěvu zcela určitě stojí Zámek Mikulov, Dietrichsteinska Hrobka nebo židovský hřbitov.
výhled na údolí
Tradice
Mikulov je město s dlouholetou tradicí, není proto divu, že ať sem zavítáte v jakoukoliv roční dobu, pravděpodobně narazíte na některou z významných akcí, které se zde pořádají. Mezi nejoblíbenější patří Maškarní karneval, Vinařský duel, Velikonoční Mikulov nebo klasické Pálavské vinobraní.
Víno
Posledním a největším důvodem proč byste na dovolenou měli vyrazit právě sem je víno. Pěstování vinné révy a následná výroba burčáku a vína je zde tradicí už od nepaměti. Na výběr máte z mnoha oceněných vín s různým obsahem cukru. Zkrátka a jasně spokojený bude opravdu každý.

Neseďte jen nad učením nebo prací

Neseďte celé dny jen nad učením nebo nepracujte od rána do večera. Udělejte si čas i na relaxaci a zábavu a dejte vašemu tělu možnost odreagovat se od nepříjemných a nutných věcí. Jen vám to prospěje a budete se cítit lépe.

A čím se odreagovat? Možností je samozřejmě nespočetně, ale co takhle spojit odreagování i se setkáním s vašimi přáteli? Společně se můžete pustit do řešení záhad a rébusů v některé z escape games v Hradci Králové. V různě velkých týmech vás pak čeká něco přes hodinu řešení rébusů, hádanek a zapletených záhad, pomocí různých klíčů a nápověd je pak společně vyřešíte a pokusíte se opustit únikovou místnost ve stanoveném limitu, což může být nelehký úkol a záludný oříšek. Podaří se vám vyřešit všechny záhady tak rychle, abyste se včas dostali ven z únikové místnosti?

parta přátel

ZASE NĚCO JINÉHO, NEOKOUKANÉHO
Je to zase něco nového a nápaditého, ideální příležitost k setkání s přáteli nebo s kolegy po práci. Úniková hra je také skvělou teambuildingovou aktivitou, která skvěle stmeluje kolektiv dohromady a s vašimi novými kolegy se tak poznáte i jinak než jen při pracovních aktivitách.

HIT POSLEDNÍ DOBY
Únikové hry jsou v posledních letech stále více oblíbenější volnočasovou aktivitou. Pokud jste jim ještě nepodlehli a neměli jste doposud možnost je vyzkoušet, pak je ideální doba na to, abyste si některou z nabízených únikovek společně s vašimi přáteli nebo kolegy vyzkoušeli.

únik z domu

Vybrat si můžete z únikovek s detektivní i horrorovou tématikou. Můžete si tak zahrát na agenta, který je na stopě nebezpečnému pachateli nebo se můžete vydat do tajemné místnosti plné duchů, strašidelných nástrah a dalších překvapení.
ORIGINÁLNÍ DÁREK – Únikovou hru můžete věnovat někomu i jako dárek, a to v podobě dárkového poukazu.

Vyrazte si za napínavým řešením rébusů a záhad a odreagujte se od starostí všedních dní.

Spolupráce na vysoké úrovni

Nové luxusní a přepychové autobusy vozí klienty až do Chorvatska. Zajišťujeme všem cestovním kancelářím i ostatním cestovním agenturám luxusní dopravu až na pláže Jižní Dalmácie v Chorvatsku.

hotel

Doprava je vždy zajištěna pohodlnými a příjemnými autobusy, ve kterých se nachází ergonomická sedadla. Můžete je nastavit do čtyř poloh. Zákazníci si jistě skvěle užijí i celkovou tichou jízdu. Autobusy jsou moderní a klimatizované. Čeká je sledování filmů na LCD, kdykoliv si mohou odběhnout na záchod, dělají se pravidelné zastávky, aby se klienti mohli protáhnout. Samozřejmostí jsou bezpečnostní pásy. Abychom přidali na modernosti, máme pro zákazníky velice zajímavou aplikaci do mobilu, která sleduje GPS lokaci autobusu. U každé sedačky je navíc zásuvka na USB, díky které si můžete volně kdykoliv nabít váš mobil nebo tablet.

Ø Řidiči mají mnohaleté zkušenosti a samozřejmě se po cestě střídají, aby byla dodržena veškerá možná bezpečnostní pravidla.

Zajišťujeme autobusovou dopravu do Chorvatska a zpět pro cestovní kanceláře a pro cestovní agentury

Zajistíme kompletní informace ohledně výjezdu a příjezdu a to rovnou vašim klientům. Postaráme se o celkovou komunikaci s klienty ohledně dopravy našimi autobusy .

Ø Autobusy jezdí přesně na čas. Nikde neztrácíme drahocenné minuty a každý klient je spokojený s přesností. Užijí si celou dovolenou do posledního okamžiku.

útesy

Jaké jsou další výhody spolupráce?

a) Máte možnost zajistit si jinou zastávku v Chorvatsku.
b) Za polovinu ceny vám dáme jednosměrnou jízdenku.
c) U nás nejsou žádné příplatky za libovolně prodloužený pobyt, cena je vždy stejná.
d) Cesta tam i zpět je pořád za jednu cenu a to i v případě, kdybyste chtěli odjet například až za měsíc. To byste si teprve náramně užili svou dovolenou u moře. Sluněním na pláži a popíjením drinků.