Mikulov, srdce Jižní Moravy


Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí, kterou naleznete v celé České republice. Pokud jste tu ještě nikdy nebyli, měli byste tuto chybu urychleně napravit. Nejnavštěvovanějším městem v již zmíněné oblasti je Mikulov. Ptáte se proč? Máme tu pro vás několik přesvědčivých důvodů, po jejichž přečtení nebudete váhat a na dovolenou zavítáte právě sem.
západ slunce ve vinici
Ubytování
Hotelů v Mikulově je celá řada a můžete si vybrat ten, který vyhovuje přesně vašemu vkusu a finančním možnostem. Kromě hotelů je zde i velice často nabízena možnost pobytu přímo u rodin. To jakou variantu zvolíte je jen na vás a na tom, co od celého pobytu očekáváte. Hotely vám zaručí komfort a chutnou stravu. Pobyty u rodin pak autenticky a nezapomenutelný zážitek.
Příroda
Mikulov leží přímo v srdci celé vinařské oblasti. Můžete tak trávit volný čas procházkami po volné přírodě a kocháním se nádherného výhledu na vinice. Při svých cestách nezřídka narazíte i na nějaký rybník, ve kterém můžete smočit nohu. V blízkém okolí můžete narazit například i na Kozí Hrádek nebo lom Janíčkův vrch. Pokud by vás procházky po přírodě přeci jen omrzely, můžete se podívat do historického centra města. Za návštěvu zcela určitě stojí Zámek Mikulov, Dietrichsteinska Hrobka nebo židovský hřbitov.
výhled na údolí
Tradice
Mikulov je město s dlouholetou tradicí, není proto divu, že ať sem zavítáte v jakoukoliv roční dobu, pravděpodobně narazíte na některou z významných akcí, které se zde pořádají. Mezi nejoblíbenější patří Maškarní karneval, Vinařský duel, Velikonoční Mikulov nebo klasické Pálavské vinobraní.
Víno
Posledním a největším důvodem proč byste na dovolenou měli vyrazit právě sem je víno. Pěstování vinné révy a následná výroba burčáku a vína je zde tradicí už od nepaměti. Na výběr máte z mnoha oceněných vín s různým obsahem cukru. Zkrátka a jasně spokojený bude opravdu každý.