Zapomeňte na drahý nájem a pořiďte si raději vlastní dům

Lidí, kteří vsadili na mobilní dům, v naší zemi kontinuálně přibývá. Takže to vypadá, že investice do takového bydlení se vyplatí – všichni totiž moc dobře víme, že chytré nápady se mezi lidmi rychle šíří.

ptačí krmítko, větev

Zatímco u nás jsou mobilheimy po několika málo letech v praxi stále ještě horkou novinkou, pro lidi žijících na západ od nás se jedná o běžnou variantu bydlení. Jestliže potřebujete bydlet a nemáte na to moc peněz, ale jste skromní a ochotní žít na menším prostoru, pak je to ta správná volba pro vás. Vlastně to bude podobné, jako byste klasický malý městský byt přemístili na volný pozemek – vaše vnitřní podlahová plocha k užívání se nijak nezvětší, nicméně budete mít k dispozici vlastní kus místa a tedy i dostatek soukromí a prostoru pro vaše vlastní aktivity.

Možná vás napadne, k čemu vám bude vlastní dům, byť levný, když nebudete mít peníze na nákup pozemku, na který byste ho umístili. Ovšem pozor, to je mýlka! K umístění takové stavby nemusíte pozemek vlastnit – jistě je to lepší, ale pokud na koupi nemáte peníze, můžete si jej klidně pronajmout. Klíčové je, že se jedná o stavbu bez pevných základů, což znamená, že nevyžaduje žádné úřední povolení. Budete tak mít mnohem více volnosti při rozhodování, kam domek postavit a jak se na pozemku zařídit. A samozřejmě tak ušetříte spoustu času a energie.

děti na křesle, pokoj

To nejlepší řešení je, navštívit centrum vzorových staveb, které provozuje výrobce – pakliže o takovém bydlení uvažujete, pomůže vám návštěva se rozhodnout, zda je to pro vás to pravé. Ujasníte si, jak takové stavby vypadají zvenčí a uvnitř, jak fungují, a zda se shodují s vašimi představami o plnohodnotném bydlení.

Díky tomu, že taková stavba vzniká v areálu výrobce, nebudete muset řešit žádná omezení spojená se stavební činností, jako je například hluk, prach a provoz na stavbě.

Zkrátka se rovnou nastěhujete do hotové domácnosti podle vašich představ!