Záclony a závěsy – co máte doma vy?

Jemná a vkusná záclona, ale i takový větší a soukromější závěs, se najde v každém jednom domově. Slouží nám nejen k tomu, abychom měli v našem domově o něco více soukromí, ale rovněž i na to, aby náš byt nebo dům zvelebily a současně přivedly k úplnosti. Jsou nepostradatelným bytovým doplňkem a bez nich, se už prakticky neobejdeme.

židle u okna

Záclony – dřívější jediná alternativa

V minulých letech, kdy byla na vrcholu jednoduchost a styl, se staly záclony příjemnou podívanou a dekorací každého domova. V barevném odstínu se příliš nevymýšlelo, klasikou byla bílá barva, která tvořila z domácnosti krásné a čisté místo.

V současném podání záclon se však nehledí na jednotvárný styl, ale spíše na možnosti a neomezený výběr barev. Zútulnit si tak vaši domácnost můžete v každém pokoji jinak a dle vašich požadavků.

Rovněž se upustilo i od děrovaných motivů a lidé dnes dávají přednost celku, případné nějakému modernímu stylu.

Jejich účel je jasný, mají poskytnout dostatek světla a přinést krásnější prostředí do našeho domova, ale taktéž zabránit i zvědavým pohledům zvenčí hledět do našeho bytu nebo domu.
ložnice v hotelu

Závěsy a jejich větší volnost

Kdysi nebyly tolik opěvované ani vyhledávané, jak je tomu v současné době. Byly spíše raritou, čemu se dnešní pohled na nich zásadně vymyká. Za jednu z jejich nepřekonatelných výhod se pokládá, absolutní zakrytí možného výhledu do našeho domova. Mnoho lidí, kteří jich vlastní, nepotřebují mít díky nim na oknech žádné typy žaluzií a můžou si díky nim  svítit v nočních hodinách.

Báječně ochrání náš byt a dům v letním období, kdy přinesou dostatek stínu a zabrání pronikání veškerého tepla.

Ocení jich především lidi, kteří mají rádi tmavé prostředí – zejména v ranních hodinách po probuzení. Záleží však i na tom, jakou barvu a materiál závěsů si zvolíte.
dřevěná stěna za tv

Co takhle mít obojí?

Jak plyne čas, tak postupují i nápady vpřed. Dnes není žádnou výjimkou mít doma jak záclony, tak tmavé závěsy. Pokud si i vy místo obyčejné garnýže pořídíte takzvanou dvoukolej, můžete využívat jejich účelu prakticky celý den – neomezeně. Kromě toho, že je to hodně trendy, je to i  značně praktické.

Granitové dřezy

V nabídce těchto dřezů si můžete vybrat i z pestré škály barev, někteří výrobci nabízejí například béžová champagne, jasmín, perlově šedá, muškát, kávová, bílá, aluminium, tartufo a jiné. Sladění s barvou kuchyňského interiéru tak pro vás bude velmi snadné.
mytí zeleniny
Granitové dvoudřezy značí i efektivitu a nízkou spotřebu vody. Jsou vhodné pro všechny, kteří rádi ušetří čas a peníze pouhým mytím a zároveň oplachováním dvojnásobného množství nádobí při mnohem menší spotřebě vody v jednom jediném dvoudřezu.

Jednou z vlastností granitových dřezů je i antibakteriální ochrana proti nečistotám a bakteriím. Speciálně upravený granitový povrch v testech prokázal snížení růstu bakterií až o 98%. Tato schopnost nejenže usnadňuje celkovou údržbu a čištění, ale dokonce předchází alergickým reakcím u zákazníků, kteří jsou citliví na bakterie nebo plísně. Dvoudřezy jsou tak 100% zdravotně nezávadné a přímo vhodné pro alergiky.

Na trhu naleznete dřezy s odkapem, bez odkapu, rohové dřezy i dvoudřezy. Můžete si tak zvolit takovou technickou variantu, která bude vyhovovat přesně vaším požadavkům a technickým parametrům vaší kuchyně a kuchyňské linky.
tekoucí voda

Jednodřezy bez odkapu

Ideální řešení pro zákazníky, kteří disponují menší kuchyní a tím pádem i prostorem na pracovní desce.

Rohové dřezy

Nemáte již na kuchyňské lince místo pro klasický dřez? Rohový dřez je pro vás ideální volba. Využijete tak nepříliš praktické místo v rohu desky a přitom získáte kvalitní, trvanlivý dřez.

Granitový dřez s odkapem

Tyto velikostně větší dřezy, využijete nejlépe v prostornější kuchyni. Přebytečná voda z umytého nádobí z odkapu steče přímo do dřezu a tak povrch zůstane čistý a beze skvrn.
bordel v kuchyni

Granitové dřezy – co na nich oceníte:

– Snadná údržba, čištění
– Barevné sladění s celkovým interiérem kuchyně
– Masivní a odolný prvek
– Antibakteriální vlastnosti
– Atraktivní moderní vzhled „kamene v kuchyni“
– Nezničitelný materiál, který si uchovává stejný vzhled, a lze využít i jako další pracovní plocha, krájení, škrábání na povrchu nezanechá žádné stopy
– Materiál nelze obarvit, například neúmyslně rozlitým červeným vínem
– Možnost barevného sladění dřezu s baterií

Znepříjemňují vám domov sousedé?


Rodinu a sousedy si nevybíráme, to je stará věc. Musíme se spokojit s takovými, jaké máme. Pokud nemáte spory se sousedy rádi, je dobré o sousedské vztahy pečovat. Snažit se vyvinout trochu aktivity.
Až pokud soused na naše upozornění nereaguje, teprve pak bychom měli přistoupit k jinému řešení. Když už se dostaneme do nějakého sporu, je dobré řídit se moudrým příslovím „moudřejší ustoupí“ a nepřilévat olej do ohně. Chce to určitou dávku tolerance a raději podat ruku k usmíření. Určitě si nebudeme připadat zle a jasně tím dáme najevo, že si nepřejeme další spory.
hovor důchodců
Pokud se i přes naši snahu se sousedy nesmíříme, je dobré, abychom jim dali v klidu najevo, kde je naše a hlavně jejich hranice. Dodržování nočního klidu, bezpečnosti, zásad čistoty a požadavky osobního soukromí je samozřejmostí.
kladivo soudce
Pokud, i přes všechnu naši snahu, nelze se sousedy vyjít, nezbývá, než zavolat policii nebo se obrátit na soud. Pokud se jedná o rušení nočního klidu, zavoláme městskou policii. Pokud se jedná o škodu vzniklou na našem pozemku například přesahujícím stromem, který ničí náš plot nebo pokud nám sousedův pes zakousne slepice či králíky a pokud soused nechce škodu vyrovnat, nezbývá nic jiného, než se obrátit na soud. Jsou i další věci, které nemusíme od souseda snášet. Je to například zápach, který se vine ze sousedova chlívku nebo kouř, který vzniká pálením plastů. Může nám vadit také neustálý hluk, štěkající pes nebo vysoký porost, který stíní našim oknům.
border kolie
Jakmile se náš spor dostane k soudu, tak se určitě se sousedy nesmíříme a spory budou dál pokračovat. Navíc nás to bude stát nemalé peníze, povleče se to a nebude to vůbec příjemné. Někdy spory dojdou tak daleko, že se raději odstěhujeme, než abychom to všechno snášeli.
A proto, je-li to možné, tak předtím, než někde začneme budovat domov, zeptejme se majitele na sousedy, jaké má s nimi zkušenosti.

Kouzlo Karibských ostrovů na dosah ruky


Pro celkovou pohodu, útulnou a veselou atmosféru vašeho domova můžete přispět i tím, že se necháte inspirovat tropickým stylem cukrových ostrovů.  Jestliže volá vaše bydlení po změně, a vy zatoužíte po neokoukané útulnosti, potom je pro vás tento karibský styl v interiéru to pravé. Ne každý se může pochlubit tím, že navštívil Karibik, ale toužíte-li po tropické pohodě a klidu ostrovů, můžete si ji přenést k vám domů. Tento tropický interiér je charakteristický:
§  krásnými, sytými barvami
§  útulností, neobvyklými barevnými kombinace
§  zářivými tóny a odlesky
barevné sukulenty

Vybarvěte stěny

Jako prvním krokem je odstranit nudnou šeď ze stěn, a namíchat si odvážné barvy, jako jsou:
§  pastelová starorůžová
§  světle žlutá,
§  mátově zelená,
§  světle azurová
§  jemně tyrkysová
ananas na polici

Dřevěná podlaha je základ

Krokem číslo dvě je zkombinovat dřevo, které by se mělo nacházet na podlaze, stropu i na nábytku. Dřevo by ideálně mělo mít barvu:
§  v béžových odstínech
§  v krémových odstínech
§  v odstínech slonové kosti
To vše jsou barvy exotických dřevin, jako jsou cedr, palisandr nebo teak.

Ruční práce

Krok číslo tři jsou podlahové textilní doplňky. Mohou to být rozličné, ručně tkané předložky a koberečky. Ruční práce jsou pro karibský interiér velmi typické.

Koloniální styl

Krokem číslo čtyři je vhodný nábytek, který by měl být ideálně v koloniálním stylu. Židle nebo skříně mohou být zdobené:
§  ratanem
§  mozaikami
§  světlejšími tropickými dřevy
§  Sedací soupravu pořiďte co nejměkčí, nejpohodlnější a hýřící všemi barvami, se vzory džungle. Nebo si pořiďte sedací soupravu v neutrálních tonech, doplňte ji však co nejvíce pestrými doplňky.
papoušek na krmítku

Vsaďte na doplňky

Z rostlin vám bude ve vašem novém tropickém interiéru dokonale evokovat Karibik například:
·         kokosová palma
·         kávovník
·         kakaovník
·         orchideje
Všechnu tropickou floru vsaďte do keramických mozaikových květináčů.

V hlavní roli kredenc


Příborník do kuchyně, neboli také kredenc je praktickým kusem nábytku, který vždy celkový dojem kuchyně, nebo jídelny doladí a zároveň nám pomůže uspořádat všechny potřebné nezbytnosti ke společnému rodinnému stolování. Jako takový by tedy měl být samozřejmou součástí interiéru jídelny anebo kuchyně. Velmi dobře vypadá, když je svým provedením stejný, nebo podobný s ostatním nábytkem, či vybavením v místnosti. Případně může příborník ostatní části v interiéru originálně doplňovat.
luxusní jídelní stůl

Společné, bezstarostné hodování

V příborníku můžeme všechny potřebné věci uspořádat a umístit tak, jak potřebujeme. Vhodná kredenc do sebe pojme vše, co je potřebné ke stolování. Jsou to například veškeré:
příbory
talíře a jiný porcelán
ubrousky, ubrusy a další prostírání
svícny nebo další vhodné dekorace
sklenice a jiné potřebné skleničky
Do příborníku lze umístit naprosto vše, co nám poslouží při společném stolování s naší rodinou či přáteli. Jako každá správná kredenc má mít:
uzavíratelné úložné prostory s poličkami,
velké i malé šuplíky
vitrínu prosklenou, nebo otevřenou
Nové příborníky jsou v současné době vybaveny již také rozličnými výsuvnými systémy.
středověká jídelna

Klasika nade vše

Příborník se skvěle hodí ke každému stylu kuchyně nebo jídelny. V nabídce jsou kredence, které vhodně doplňují moderní rustikální interiéry, stejně tak kredence, které jsou sladěné s klasickými kuchyněmi, nebo v minimalistickém pojetí a v nejmodernějším designu. Příborníky mohou být v nejrůznějších velikostech, ale i provedeních. V klasických kredencích jsou otevřené, nebo zasklené vitríny, kde můžeme krásně vystavit na oči ty nejhezčí kousky našeho vybavení, například starožitný porcelán, či keramiku po babičce. Další variantou příborníku je komoda, která je oproti původnímu příborníku prostorově delší a nižší. Zde můžeme plochu na komodě využít k dalšímu vyzdobení dekoracemi, a nad komodu umístit vhodné poličky, nebo i obraz.

Babiččina ložnice na venkově


Nadýchané peřiny na dřevěné, obrovské posteli, všude samé květiny, starý rustikální nábytek, útulno, romantika, vzduchem se line vůně levandule. Taková bývala ložnice u babičky na venkově. Chcete-li si vyčarovat takovou stejnou, venkovskou ložnici i u vás doma, poradíme vám, jak toho docílit.
hlavní ložnice
Venkovský styl v interiéru vyvolává romantické vzpomínky na léto u babičky, nebo prázdniny ve Francii.  Rustikálně pojatý interiér je vždy okouzlující a útulný. Mezi základní vybavení takovéhoto interiéru vždy patří:
o   dřevo
o   přírodní materiály
o   stylové doplňky
o   květiny
Květiny by potom měly být naprosto všude, neboť je to typické pro venkovský interiér. Nacházet by se měly například:
o   živé, řezané ve vázách
o   na oknech vysazené v truhlíkách
o   na povlečení
o   na stěnách
o   na všech textiliích, například na závěsech, nebo na stínidlech
polštáře s krajkou

Starý nábytek

Do takto laděného domova se rozhodně hodí masivní dřevěný nábytek. Vyjímat se v něm budou rozličné originální skříně, skříňky a také stolečky. Pořizovat takové kousky můžete ve starožitnictvích, nebo zrenovovat skříňky po babičce. Barvu pro takovýto nábytek byste měli zvolit:
o   bílou
o   s patinou
o   pastelové odstíny

Proutí, kam oko pohlédne

Proutěné doplňky jsou ve venkovském interiéru nutností.  Rozhodně by vám tedy neměly chybět v ložnici rozličné proutěné koše a menší košíčky. Využít je můžete v místnostech jako:
o   dekorace
o   úložné prostory
o   noční stolky
o   komody na oděvy
o   botníky
sedmikrásky v květináči

Další maličkosti

o   Další prvek, který vám do ložnice a celého interiéru vnese venkov, jsou nebesa nad postelí.
o   Podnos do postele, který nám může posloužit nejen jako dekorace, ale i při snídani o víkendech.
o   Porcelán nebo i keramika s romantickým květinovým motivem. Zde se uplatní určitě i klasický cibulák, který si vystavíme i do ložnice.
o   Na bavlněném povlečení a polštářcích by neměly chybět všelijaké krajky a výšivky. Místo bavlny je na textil v ložnici velice vhodným materiálem lněné plátno.

S hypotékou bydlí každý

Sehnat si bydlení v dnešní době není i je problém. To víme všichni. Není to složité díky tomu, že je nabídek různých nemovitostí, které si můžeme pořídit, spousta, v čemž se současná situace významně liší od té, jež tu bývala za totality, kdy byty nebyly nebo ‚nebyly‘, ovšem současně je to komplikované kvůli tomu, že se takové domy a byty nepřidělují nikomu automaticky z vůle vrchnosti a musíme si je tedy kupovat, a to za ceny, nad nimiž zůstává rozum stát.

Dnes si prostě můžeme vybrat, v čem chceme bydlet, a pak vyřešit, jak to zaplatit. A s tím placením máme nejvíce starostí, protože ty miliony vesměs našetřené nemáme a jen tak je ani dohromady nedáme.

truhlička mincí

A proto se nemovitosti velice často kupují na hypotéku. Což je půjčka, u níž si člověk vezme spoustu peněz, za které se zaručí nemovitostí, a pak ji splácí po dlouhou řadu let.

Tak to tedy chodí u domů a bytů, které si lidé kupují do soukromého vlastnictví. Někdy si člověk vezme takovou hypotéku v bance, někdy třeba u nebankovní společnosti, a pak v takové nemovitosti, kterou si pořídí, žije, jako by tato byla jeho vlastní. Byť se tato stává jeho majetkem teprve tehdy, když je hypotéka splacena.

smotaná eura

Jenže nemovitosti jsou, jak už zaznělo, neskutečně drahé. A leckdo na ně nejen nemá peníze vlastní, ale nemá třeba ani takové příjmy, aby dokázal splácet hypotéku. A tak se leckdy stane, že dotyčný nemůže sehnat vlastní byt ani na hypotéku, již by také nezvládal.

A je to zoufalá situace? Svým způsobem ano, svým způsobem ale také ne. Protože když někdo nemá na to, aby si vzal hypotéku na koupi nějakého bytu do soukromého vlastnictví, může se rozhodnout i pro levnější, a tedy dostupnější alternativu. Dnes už totiž může také zaplatit nebankovní hypotéka družstevní byt FAHD. I když je to s těmi družstevními nemovitostmi komplikovanější, co se jejich vlastnictví týká, lze i tyto nebankovní hypotékou financovat. A vzhledem k tomu, že jsou družstevní byty levnější než ty soukromé, se na ně logicky i hypotéka sežene snáze. A bydlení v družstevním bytě je přece skoro stejné jako v tom vlastním.

Nebankovní hypotéka

Pod názvem nebankovní hypotéka si můžete představit různé druhy úvěrů s dlouhou dobou splácení a také spojené samozřejmě s ručením nemovitosti. Jakmile dáte budovu, objekt, pozemek, byt či dům do zástavy, takzvaně jím budete ručit, bude se jednat o úvěr se zástavou, čili o hypotéku. Tento název značí také to, že si pro půjčku nepůjdete do běžné banky, ale zprostředkuje Vám ji takzvaně soukromá společnost. V dnešní době je jich na trhu opravdu mnoho a často už ani nerozeznáme, zdali se jedná zrovna o klasickou verzi banky nebo právě soukromou společnost, protože poskytují stejné půjčky a úvěry a také podobné podmínky. Liší se pouze drobnostmi. U soukromých společností mnohdy získáte půjčku snadno a rychle, nemusíte dokládat zbytečné listiny a celé vyřízení je velice rychlé. Probíhá totiž často po internetu. V dnešním světě je to mocné médium, které všichni lidé využívají a tak i společnosti se naučily využít právě jeho vlastnosti a zpříjemnit a zrychlit lidem půjčky. To může splnit i nebankovní americká hypotéka.

růžové prasátko

Půjčky vstupují na scénu

U nebankovních společností vyřídíte jak půjčky osobního charakteru, tedy spotřebitelské úvěry pro běžné občany, tak také samozřejmě úvěry pro podnikatele čili podnikatelské úvěry. Dlouhodobé úvěry můžete splácet od jednoho roku až po dobu třiceti let. Dokonce je možná tolerance záznamů v registrech. Registry dlužníků se používají neustále a banky s nimi operují každý den. U každičkého klienta zkoumají jeho záznamy, a pokud máte negativní zápis, tak Vám půjčky neposkytnou.

člověk roste nahoru

Předem se za tyto služby nic neplatí. Vyřízení je jednoduché a netrvá dlouhé měsíce, ale hodiny nebo maximálně dny. Už nemusíte dlouhé týdny čekat na peníze. Můžete je mít téměř ihned, například i do druhého dne.

Takovéto půjčky a úvěry vstoupily na scénu již před několika lety. Stále si udržují nízkou hodnotu úrokové sazby a snaží se přizpůsobit podmínkami všem klientům, ať už potřebujete úvěr podnikatelský nebo spotřebitelský.

Zapomeňte na drahý nájem a pořiďte si raději vlastní dům

Lidí, kteří vsadili na mobilní dům, v naší zemi kontinuálně přibývá. Takže to vypadá, že investice do takového bydlení se vyplatí – všichni totiž moc dobře víme, že chytré nápady se mezi lidmi rychle šíří.

ptačí krmítko, větev

Zatímco u nás jsou mobilheimy po několika málo letech v praxi stále ještě horkou novinkou, pro lidi žijících na západ od nás se jedná o běžnou variantu bydlení. Jestliže potřebujete bydlet a nemáte na to moc peněz, ale jste skromní a ochotní žít na menším prostoru, pak je to ta správná volba pro vás. Vlastně to bude podobné, jako byste klasický malý městský byt přemístili na volný pozemek – vaše vnitřní podlahová plocha k užívání se nijak nezvětší, nicméně budete mít k dispozici vlastní kus místa a tedy i dostatek soukromí a prostoru pro vaše vlastní aktivity.

Možná vás napadne, k čemu vám bude vlastní dům, byť levný, když nebudete mít peníze na nákup pozemku, na který byste ho umístili. Ovšem pozor, to je mýlka! K umístění takové stavby nemusíte pozemek vlastnit – jistě je to lepší, ale pokud na koupi nemáte peníze, můžete si jej klidně pronajmout. Klíčové je, že se jedná o stavbu bez pevných základů, což znamená, že nevyžaduje žádné úřední povolení. Budete tak mít mnohem více volnosti při rozhodování, kam domek postavit a jak se na pozemku zařídit. A samozřejmě tak ušetříte spoustu času a energie.

děti na křesle, pokoj

To nejlepší řešení je, navštívit centrum vzorových staveb, které provozuje výrobce – pakliže o takovém bydlení uvažujete, pomůže vám návštěva se rozhodnout, zda je to pro vás to pravé. Ujasníte si, jak takové stavby vypadají zvenčí a uvnitř, jak fungují, a zda se shodují s vašimi představami o plnohodnotném bydlení.

Díky tomu, že taková stavba vzniká v areálu výrobce, nebudete muset řešit žádná omezení spojená se stavební činností, jako je například hluk, prach a provoz na stavbě.

Zkrátka se rovnou nastěhujete do hotové domácnosti podle vašich představ!

Skříní není nikdy dost

Každá rodina se už několikrát ocitla v situaci, kdy řešila nepříjemnosti s nedostatkem úložného místa. Není to jenom počtem lidí v domácností, ale i přibývajícím věkem, kdy narůstají nejen potřeby lidí, kteří v ní bydlí, ale hromadí se i věci, které není snadné uložit někam, kde by byly úhledně schované.
Pokud doma řešíte stejný problém, nabídka levných skříní by mohla zaujmout i vás. Není totiž nic lepšího, než vlastnit další úložný prostor za neuvěřitelně levnou finanční částku, která se vám vyplatí.
skříň v ložnici

Šatní skříně můžete mít v každé obytné místnosti

Umístit si jednu skříň na uchovávání vašeho oblečení nebo z ní udělat technický prostor pro vaše úklidové spotřebiče, můžete prakticky kdekoliv. Díky svému nepřehlédnutelnému designu se vám totiž osvědčí umístit ji i do obývacího pokoje nebo do vaší předsíně.
Skříň nemusíte mít pouze v ložnici nebo v dětském pokojíčku, protože je aktuálně natolik zajímavým a vkusným nábytkem do domácnosti, že se vám bude vyjímat v jakékoliv místnosti u vás doma.

Dokonale šetří prostor ve vašem domově

Praktické otevírání posuvných dveří je natolik účelové, že s ním zaberete pouze tolik místa, kolik měří samotná skříň. Tento typ dveří nalezete v mnoha verzích, kdy si můžete zvolit nejen klasiku v podobě dřeva, ale i zrcadlové dveře nebo s potiskem tapety.
Svou velikostí je tento typ skříní dostatečně rozměrný a nabídne vám možnost skladovat v ní zejména oblečení, které lze pověsit na tyč. Nepřipraví vás ovšem ani o pověstné šuplíky, kam si můžete umístit řadu menšího oblečení, které lze snadno složit.
oblečení ve skříni

Variace s větším počtem dveří

Svou službu udělá i jednoduchá varianta skříně, která je obohacena o několik dveří a šuplíků s možností otevírání do prostoru. Tento kus nábytku se hodí zejména do větších místností, jakými jsou ložnice nebo obývací pokoj a sladit jich můžete i s interiérem vašeho domova, protože si můžete vybírat z několika druhů přírodního nebo lakovaného dřeva.