Záclony a závěsy – co máte doma vy?

Jemná a vkusná záclona, ale i takový větší a soukromější závěs, se najde v každém jednom domově. Slouží nám nejen k tomu, abychom měli v našem domově o něco více soukromí, ale rovněž i na to, aby náš byt nebo dům zvelebily a současně přivedly k úplnosti. Jsou nepostradatelným bytovým doplňkem a bez nich, se už prakticky neobejdeme.

židle u okna

Záclony – dřívější jediná alternativa

V minulých letech, kdy byla na vrcholu jednoduchost a styl, se staly záclony příjemnou podívanou a dekorací každého domova. V barevném odstínu se příliš nevymýšlelo, klasikou byla bílá barva, která tvořila z domácnosti krásné a čisté místo.

V současném podání záclon se však nehledí na jednotvárný styl, ale spíše na možnosti a neomezený výběr barev. Zútulnit si tak vaši domácnost můžete v každém pokoji jinak a dle vašich požadavků.

Rovněž se upustilo i od děrovaných motivů a lidé dnes dávají přednost celku, případné nějakému modernímu stylu.

Jejich účel je jasný, mají poskytnout dostatek světla a přinést krásnější prostředí do našeho domova, ale taktéž zabránit i zvědavým pohledům zvenčí hledět do našeho bytu nebo domu.
ložnice v hotelu

Závěsy a jejich větší volnost

Kdysi nebyly tolik opěvované ani vyhledávané, jak je tomu v současné době. Byly spíše raritou, čemu se dnešní pohled na nich zásadně vymyká. Za jednu z jejich nepřekonatelných výhod se pokládá, absolutní zakrytí možného výhledu do našeho domova. Mnoho lidí, kteří jich vlastní, nepotřebují mít díky nim na oknech žádné typy žaluzií a můžou si díky nim  svítit v nočních hodinách.

Báječně ochrání náš byt a dům v letním období, kdy přinesou dostatek stínu a zabrání pronikání veškerého tepla.

Ocení jich především lidi, kteří mají rádi tmavé prostředí – zejména v ranních hodinách po probuzení. Záleží však i na tom, jakou barvu a materiál závěsů si zvolíte.
dřevěná stěna za tv

Co takhle mít obojí?

Jak plyne čas, tak postupují i nápady vpřed. Dnes není žádnou výjimkou mít doma jak záclony, tak tmavé závěsy. Pokud si i vy místo obyčejné garnýže pořídíte takzvanou dvoukolej, můžete využívat jejich účelu prakticky celý den – neomezeně. Kromě toho, že je to hodně trendy, je to i  značně praktické.