Jedeme na Comic-Con


Je více než jasné, že skalního fanouška obrázkových knížek a sešitů zamrazí v zádech už při hlášce „Jedeme na Comic-con“. Comic-con je akce, kde nejen akční hrdinové ožívají a skutečně chodí mezi námi. Sami se jimi dokonce můžete stát. Je možné dokonce narazit i na různé hry od PC a to až po hry deskové. Jakoukoliv kulturu fantasy světů a mnoho dalšího. Zbývá ale poslední otázka. Kam teda vyrazit?
prodej comiksů


V našem dnešním článku si představíme pár těch největších comic-conu světa.


Ten největší comiket se koná v Japonsku a to v prosinci a srpnu. Vždy jej navštěvují až půl milionu lidí. Místem konání je Tokyo. Konkrétně v bývalém kongresovém centru. Pokud patříte mezi fandy velkých očí a malých prsou, pak jste na správném místě.


Druhým největším comiketem je festival International de la Bande Dessinée d’Angoulême. Návštěvnost zde bývá okolo 250 000 návštěvníků. Festival je zaměřený převážně na komiksy a to včetně udílení prestižních komiksových ocenění.


Koncem října se v Toskánsku konal Comics and Games, obvykle se zde sejde přes 155 tisíc nadšenců. Historie tohoto festivalu se datuje až do roku 1966.


Mezi známý Comic-con patří i ten, který se tradičně koná v San Diegu. Bývá zde okolo 125 tisíc návštěvníků. Sehnat vstupenky je ale mnohdy nadlidský úkon. Pokud máte to štěstí, zážitek je nezapomenutelný.


Co se týká Comic-conu u nás, je možné zúčastnit se komiksových slavností. Pražský PragoFFest je jedním z nich. Vstupenky jsou navíc za mnohem příjemnější cenu. Cena bývá okolo 200 Kč/den. Jedná se o obdobu amerických comic-conů.
comic-con žena


Pokud patříte mezi pařmeny PC her a to tělem i duší, pak je pro vás vhodný Game Víkend ve Zborovské ulici, Praha. Můžete se těšit 24 hodin nepřetržitého hraní a turnajů v hrách jako jsou League of Legends, Hearthstone, Tekken apod.


Jediné, co již stačí, je vybrat si, kam se vydáte, rozbít prasátko nebo vyloupit banku a následně vyrazit.