Není dluh jako dluh

Je to nejednou náramně jednoduché. Přijdete do nějakého tuto možnost nabízejícího obchodu například jen se dvěma doklady totožnosti a než se nadějete, odnášíte si či odvážíte domů to, co potřebujete nebo o čem se aspoň domníváte, že se bez toho nemůžete či nechcete obejít.

Pokud v některém obchodě tato možnost není, zajdete si do nějaké finanční instituce, tam podepíšete pár lejster a dostanete peníze, které pak můžete za vytoužené zboží směnit.
karty u muže

Je to tak jednoduché, tak pohodlné dělat .

A jak se člověku díky těmto skvěle žije!

Tedy do doby, dokud je mu někdo ochoten půjčovat.

Což logicky nikdy netrvá věčně. Protože přijdou naopak časy, kdy ti, kdo doposud půjčovali, chtějí své peníze zase zpět.

A pak člověk nejednou s úlekem zjistí, že to zřejmě přehnal. Že se sice měl jako v ráji, jenže to bylo tak jaksi žití nad jeho možnosti.

A že teď vlastně už nejen že nemůže podobně blaženě žít, ale nemá nejednou ani na to, aby vůbec nějak vyžil. Protože má jen dluhy a zase dluhy.
budík u mincí

Hodně nezáviděníhodná situace! Pro někoho dokonce natolik tíživá, že už vlastně ani nedokáže myslet vůbec na nic jiného, než na to, kolik že to vlastně dluží a jak jenom by se to dalo splatit.

Nemůže myslet na nic jiného, nemůže se soustředit. A není nic divného třeba ani na tom, když v podobné chvíli přijde o práci, o přátele a známé, když se uzavře sám do sebe a od rána do večera nemyslí na nic jiného, než na to, jakým klínem vytlouci klín, jímž vytloukl klín, kterým dočasně vyřešil jiný problém a tak pořád dokolečka.

Jak jen takového člověka děsí jeho budoucnost! Když kvůli své finanční situaci nemá žádné alespoň trochu nadějné vyhlídky. A je nasnadě, že čím více do toho člověk zabředá, tím věrohodněji to vypadá, že nakonec přijde úplně o všechno. Klidně i o střechu nad hlavou.

Ovšem i takový člověk má ještě jednu, dost možná i poslední naději. Nebankovní hypotéku ber registru.

I když by takový člověk jinde sotva uspěl, má zde naději získat peníze, a to vlastně jenom a pouze za to, že se za ně zaručí svou vlastní nemovitostí. Protože v tu chvíli nikoho nezajímají záznamy v registrech dlužníků, nikdo neřeší jeho příjmy a solventnost. Člověk tak může dostat peníze rychle a může začít řešit svou svízelnou situaci dříve, než bude úplně na dně. Od kterého se předluženému člověku jenom velice, převelice těžko odráží.