Nechte si zuby vyčistit

V jakém stavu máte zuby?
Jen málokdo může s čistým svědomím říct, že má zuby v dobrém stavu. Většina lidí podle průzkumů svoje zuby příliš neřeší. Za prvé si myslí že si zuby vyčistili dobře a za druhé mají problém najít zubaře, který má volná místa. Díky prevenci je ale možné snížit rizika vzniku zubních onemocnění téměř až na nulu. Jak se vyhnout kazům? Je to jednodušší než si musíte.

bílé zuby

Základem péče jsou správné nástroje a technika
Myslíte si, že vybrat zubní kartáček nebo pastu není noc složitého? Zubí hygienisté by s vámi příliš nesouhlasili. Denně přijdou do styku s mnoha lidmi, jejichž zuby nejsou dobře čištěné, a to dlouhodobě. Proto tolik lidí trpí kazy, protože si neumí čistit zuby. Na dentální hygienu byste měli chodit jednou za půl roku, aby vám v ordinaci vyčistili zuby přístrojově. Máte obavy z bolesti? Nemusíte se bát, zubní hygiena nebolí.

bělení zubů

Říkáte si že byste nakonec na hygienu šli, ale nevíte, která dentální hygiena v Praze přijímá nové pacienty? Clinic+ ještě volná místa má a tak se můžete bez obav objednat. Na zubní hygieně vám hygienisté poradí, jakou technikou vyčistit zuby co nejlépe za pomoci ručního i elektrického kartáčku. Pomohou vám vybrat kartáček se správnou tvrdostí. Mnoho problémů se zuby je totiž způsobeno tím, že lidé nepoužívají správnou tvrdost. Poradí vám jakou zubní pastu byste měli používat, čemu se naopak vyhnout at také vám vyberou vhodnou velikost zubní nitě či mezizubních kartáčků. Na to, že jde o podstatnou součást péče o zuby, je většina lidí vůbec nepoužívá. Také neví jakou velikost zvolit a výsledkem jsou poraněné dásně a poté neochota tyto pomůcky používat. Objednejte se na zubní hygienu a naučte se správně pečovat o svoje zuby.

Je lepší se o zuby začít pořádně starat později než vůbec. Nabyté vědomosti můžete předat svým dětem, budou se jim hodit.

Naučte se hospodařit s finančními prostředky

Víte, proč si každý podnik, nebo firma vypracovává finanční plán na celý rok a na jednotlivé měsíce? Víte, že i rodina takový plán zhotovuje? A víte, že i Vy byste se měli osobnímu finančnímu plánu věnovat? I když zatím žijete single.
nápad plán akce.jpg
Už jen ten odborný termín: finanční plán vypovídá, o čem to asi bude.
Ačkoliv nepatříte k lidem, kteří rádi plánují, s osobním finančním plánem byste měli udělat výjimku.
·         Vyvarujete se života z ruky do huby.
·         Získáte větší přehled o svých finančních prostředcích.
·         A nebudete muset koncem každého měsíce žebrat u svých rodičů o pár stovek, abyste měli na chleba.
Měli byste učinit následující kroky:
1.       Nejprve si dejte na papír výši veškerých příjmů, které pravidelně dostáváte. Vyjasníte si tak Vaši výchozí pozici pro osobní finanční plánování.
2.       Samozřejmě, že si musíte také zapsat pravidelné měsíční výdaje, jako je nájemné, stravné, jízdné. A to si pěkně spočítejte.
3.       Tento bod se týká finančních prostředků, které zbývají a se kterými můžete cíleně pracovat. To znamená, že si z nich můžete založit penzijní spoření, čímž se zařadí do pravidelných měsíčních výdajů. Ale také si z nich můžete vytvořit týdenní hromádky na Vaši zábavu, jako je kultura, nebo jiné společenské akce. Z nich ale také musíte umět ušetřit, třeba na dovolenou. A rozhodně nezapomeňte ani na ošacení.
peněženka bez peněz.jpg
Možná si řeknete, že byste museli vydělávat, jako Rothschild, abyste všechno mohli hradit a ještě spořit. Ale rodiče vždycky říkali: Žij, na co máš. To je i Váš případ! Nemůžete si žít nad poměry, když na to nemáte.
Když si osobní finanční plán vytvoříte a naučíte se podle něj hospodařit, uvidíte první výsledky. A věřte, že budete na sebe pyšní, když s penězi vyjdete a nebudete muset obtěžovat rodiče. Nakonec není jejich povinností Vás živit, když máte své vlastní příjmy!
A to, že se budete muset uskrovnit, tak ano, s tím musíte počítat!

Nejlepší je se spořením na penzi začít co nejdřív

Zajímat se pouze o svou přítomnost je zajisté správné v případě osobního života a zážitků. Pokud ale mluvíme o financích určených do budoucnosti to rozhodně neplatí. Spoustu lidí šetření na důchod nezajímá nebo si myslí, že je to jednoduše daleko a mají ještě spoustu času. Češi nešetří na penzi, i když by měli. Jaké jsou nejčastější důvody, proč si nedávat peníze stranou?
senioři a peníze.jpg 

Tři nejčastější výmluvy, proč Češi nešetří na později

Důvodů, nebo spíš výmluv je samozřejmě celá řada. Nyní si uvedeme tři, které si Češi uvádějí nejvíce. A zároveň s tím také uvedeme, proč se jedná o výmluvy a ne o pádné důvody.
 
1.      Nemám na to peníze
Tohle je skutečně nejčastější, co při hovoru o penzijním připojištění uslyšíte. Přitom je ideální ukládat si jako úspory asi desetinu měsíčního přijmu. Právě to je ale velice těžké, když myslíte především na přítomnost a tuto desetinu raději utratíme za zábavu a zážitky, než abychom si ji uložily na horší časy.
 
2.      Stát se o mě postará
Když pracujete celý život, tak je jasné, že se ve stáří spoléháte na stát. Díky dobré zdravotní péči se ovšem zvyšuje věk obyvatelstva a tím také množství jedinců, kteří si v klidu užívají důchodu. Z toho důvodu dochází ke snižování penzí. Podle odborných odhadů se důchod snižuje asi na 30 % průměrného platu. A to je skutečně velký pokles životní úrovně. Jedná se přece jen o dvě třetiny příjmu, na který jste byli celý život zvyklí. Spoléhat na stát se tak skutečně nevyplácí.
plánování ve dvou.jpg 
3.      Nemám šanci se důchodu dožít
Jak už bylo řečeno výše, úroveň českého zdravotnictví je vysoká a díky tomu se zvyšuje i věk, kterého se dožíváme. Průměrný věk, který dnes strávíme v důchodu, je 15 let. V budoucnosti to pravděpodobně bude ještě déle. Bát se nemusíte, ani když se odpočinku skutečně nedožijete. Naspořených peněz si totiž užijí vaši blízíc.
 
V případě, že si ještě nedáváte desetinu příjmu na budoucí odpočinek, tak s tím co nejdřív začněte. Způsobů, jak to dělat je hodně a stát přispívá až 230 korun za měsíc, když si budete ukládat alespoň jeden tisíc korun za měsíc.

Nevzhledné lístečky na majetku


Opravdu se to stává běžně, dojdou nám finance pak i úspory a jsme v začarovaném kruhu. Začneme splácet půjčky další půjčkou nebo platby úplně ignorujeme a děláme, že se nás splátky a dluhy vůbec netýkají. Problémy se začnou hromadit, ale my je nevnímáme nebo jsme na nějaké splátky zapomněli, protože věřitelé po určitém procesu upomínání  k zaplacení pohledávky a našemu ignorování, odchází do ústraní.
kapsy v rukách
Když nevím o svém dluhu?
Většina lidí, když u nich zazvoní exekutor nebo jim je zablokován bankovní účet ani neví o dluhu nebo tvrdí, že nebyli informováni.  Ano jste informováni, zasláním dopisu na trvalou adresu jestli se na dané adrese nezdržujete, dopis je po 10 dnech považován za doručený i když jste ho nepřevzali. Následuje zablokování bankovního účtu, srážky ze mzdy a běh na dlouhou trať! Může se jednat o dluh starý i několik let, zapomenutá pokuta od revizora v MHD pokuta za rychlou jízdou od městské policie. Dluh byl po letech prodán exekutorskému úřadu a ten začne jednat okamžitě. Za vystavení dopisu o dlužné částce stojí v řádu od 1500 – 3500kč, jedná se o zaplacení, vniklého exekutorského řízení.
opuštěný muž
Exekutor za dveřmi!
Doporučení pro Vás je uhradit okamžitě dluh a veškeré poplatky, následky mohou být velice nepříjemné!  Projdete si nepříjemným focením a dokumentováním Vašeho majetku, většinou žluté lístečky nalepí na cokoli, co má nějakou cenu. Lednička, pračka, televize, myčka na nádobí a ostatní cenné věci budou mít nálepku „Exekučně zabaveno“. Vaše věci mou jít do dražby, aby se umořil Váš dluh.
pěníze u peněženky
Buďme proto opatrní, vzdělávejme se v oblastech zákona, protože neznalost zákona neomlouvá a většina občanů vlastně ani neví, co takový exekutor může a co můžeme dělat my! Zajímejme se o své osobní údaje, byť jde „jen“ o adresu trvalého bydliště.
 

Obliba hypotéky neklesá ani s narůstající úrokovou sazbou

V nabídce úvěrových produktů patří bezesporu hypoteční úvěry mezi ty nejoblíbenější a nejvíce využívané. Podle některých statistik dokonce více než 40% uzavřených úvěrů v bankovním i nebankovním sektoru tvoří právě hypotéky. Se stále se zvyšující inflací a s ní narůstající úrokovou sazbou však začíná být výhodnost těchto úvěrových produktů na pováženou. Skutečně se vyplatí v současnosti přemýšlet o vlastním bydlení, když se stává pro běžné smrtelníky v podstatě nedosažitelným snem?

Zhodnocení investice

Stěžejní podmínky bank při schvalování úvěrů

To, že u bank je zapotřebí splnit zákonem dané podmínky pro schválení úvěrových produktů, je vcelku zřejmé. Většina z nich si krom těchto podmínek stanovuje i své vlastní. Pro některé žadatele tak může být žádost o úvěr skutečně nesplnitelným luxusem.

Rozhodující při schvalování úvěrů je tzv. bilance žadatele. Ta zahrnuje mimo jiné jeho výši příjmů, prověření v registru dlužníků, či další finanční závazky žadatele. Je proto důležité počítat i s delším schvalovacím procesem ze strany banky, který v některých případech může trvat i měsíc. Pokud banka nenajde překážku, pro kterou by nemohl být úvěr schválen, samotné převedení peněz je už je formalita. Jenže co když je žádost o hypoteční úvěr nakonec bankou zamítnuta?

luxusní nemovitost

Jak se k hypotékám staví nebankovní společnosti?

Nebankovní společnosti jsou známé díky svých spotřebitelským úvěrům, které je možné získat až překvapivě snadno. Jak je tomu ale v případě hypotečních úvěrů? Nebankovní společnosti nemají pravomoc nabízet klasickou hypotéku na bydlení, přesto v nabídce najdete tzv. americkou hypotéku.

Americká hypotéka bez dokládání příjmů https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ jak už z názvu vyplývá, je produkt, kde žadatel nemusí dokládat společnosti výši svých příjmů. Této možnosti tak mohou využít tací žadatelé, kterým banka odmítla půjčit právě kvůli nízkému příjmu.

Chceme zase žít jako dřív

Jak jistě všichni vědí kvůli celé pandemii polovina českých občanů přišla o práci, ať už to bylo nařízením státu, nebo celkovým zastavením dané profese. A jak jistě víte tento problém nenastal pouze v ČR, ale doslova po celém světě. V prvních dnech pandemie všichni doufali, že to zmizí co nejdříve, ale mnozí už vědí, že se toho nezbavíme už nikdy. V roce 2020 přišlo o práci cca 220 milionů lidí a to už opravdu není malé číslo, Někteří o ni přišly kvůli státu a nařízením ostatní kvůli tomu, aby se mohly postarat o svoje děti.

Bez práce to nefunguje

A jak uvedla mezinárodní organizace, někteří lidé se do své práce vrátí až za dva roky, do té doby musí sehnat jinou nebo pracovat formou home office neboli práce z domova. V roce 2021 bylo zaznamenáno cca 205 milionů nezaměstnaných a mnozí se bojí, že se dané čísla s novým rokem ještě rapidně zvýší. Jako další docela zásadní problém je, že v mnoha firmách museli zkrátit pracovní dobu. Takže, kdyby se to porovnalo s rokem 2019, má momentálně naše země cca 108 milionů chudých a nezaměstnaných občanů a to je opravdu hrozné. A jak jistě víte veliká část zaměstnanců sní ve svojí práci pracovat pouze na částečný či zkrácený úvazek, a tím pádem dostávají značně méně peněž než tomu bylo předtím. Naši občané jsou na tom podle některý prý dobře, protože nezaměstnanost přesáhla pouze něco přes 4 % ale opravdu si myslíte že je to dobré?

Corona

Dokážete si představit, jak to bude vypadat v dalších rocích, pokud se tato situace nezlepší ? Mnozí lidé musí být doma se svými dětmi, a tudíž je naprosto nemožné, aby všichni rodiče přišly o své příjmy, protože už takhle někteří mají problém uživit celou svoji rodinu. A asi si dokážete představit co by se stalo kdyby tyto lidé co se musí starat a zabezpečovat svoje rodiny, přišli o veškeré příjmy které mají. Podle mého názoru je to opravdu hrozná představa. A nám nezbývá než doufat, že se to třeba za dva roky zlepší a už nebudeme muset nic z toho řešit. Protože opravdu hned tak lépe nebude, https://nebankovnihypoteky.net/hned-tak-lepe-nebude/. Určitě si pamatujete na slova některých občanů České republiky. Tito lidé tvrdili že nás postihne konec světa a polovina z nás tvrdila že je to naprostá blbost ale co si o tom všem myslíte teď ? Opravdu je to blbost ?

Panika až na posledním místě!

Přesně tak, na propadání panice je vždycky dost času! Pokaždé existuje řešení, jak danou situaci řešit! Samozřejmě pokud je vše v pořádku, zajdeme do banky, přežijeme složité lustrování a hotovo. Ale pokud to z nějakého důvodu nejde? Pokud se potýkáme s dluhy, záznamy v registrech dlužníků, s exekucí? Není čas na hrdinství, je potřeba věci řešit včas a komplexně.
hypotéka na vlastní domov
Chcete, nebo přemýšlíte o vlastním hnízdě, hodila by se vám provozovna, nebo alespoň rozšíření stávající? A víte, že můžete čerpat finance, v podobě hypotéky na pozemek? Ptáte se kde a za jakých podmínek? Jednoduše u solidní nebankovní společnosti a za podmínek, které nikde jinde nezískáte a nenajdete! Prosím, seznamte se! Jsme profesionální nebankovní společnost, co pomáhá. A pokud řekneme, pomáhá, tak to není pouze reklamní slogan! Pomáháme každý den, v mnoha směrech a každému! Je jedno, jestli jste fyzická osoba, nebo podnikatel. Je jedno, jestli máte záznam v registrech dlužníků, nebo prostě a jednoduše, nemůžete z nějakého důvodu doložit aktuální výší mzdy.
Setkali jste se již někdy s pojmem levná hypotéka? Nabídl vám někdo možnost, jak sice mít finance na dluh, ale korektně a na dobrý úrok? Že to není možné? Že za všechno se musí zaplatit? Ne, nemusí! Někdy to jde v klidu, v pohodě a přesně podle představ klienta. Nevěříte, máte pocit, že si z vás někdo dělá legraci?
finance na byznys
Zbytečné obavy! Podívejte se na naše stránky, seznamte se s možnostmi, co dnes a denně nabízíme klientům. Můžete mít dokonalé zázemí pro aktivity, jak vlastní, tak firemní. Můžete mít v zádech silnou nebankovní společnost, která se o klienty stará a vždy jim nabízí pouze a jenom solidní výhody a nabídky. Stačí maličkost, stačí nás zkontaktovat a my přijedeme. Přijedeme kamkoli, vyjdeme http://www.level.cz/kdy-vyjde-dalsi-level/ vstříc každému, pomůžeme všem. Co na to říkáte? Ne není to pohádka, je to opravdu skutečnost, je to opravdu denní chleba naší nebankovní společnosti.

S jakou půjčkou neprohloupíte?

Když se člověk dostane do finančních těžkostí, musí je nějak vyřešit. Nelze se tvářit, že takové problémy neexistují, protože by to vedlo jenom k ještě větším potížím, jež by mohly nakonec vyústit třeba i ve skutečnou osobní tragédii. Protože přestat platit dejme tomu nájem, energie, služby, daně a další odvody státu a dalším institucím a podobně ve chvíli, kdy se na ně člověku nedostává peněz, by byl počátek cesty do horoucích pekel.
Ovšem jak to zaplatit, pokud na to člověk nemá? Nejednou je jediným možným řešením půjčka. Protože díky té se člověk dostane dostatečně rychle k potřebným financím, kterých se mu nedostává, díky ní lze uhradit to, co nepočká. A pokud si člověk půjčí s rozvahou, zvládne vše postupně zase splatit a veškeré problémy jsou tím zažehnány.
A jak a od koho si půjčit?
pytle s penězi
Pokud má člověk skutečné problémy (ovšem nemusí tomu tak nezbytně být), nejednou mu přijde více než vhod americká hypotéka nebankovní, která je jako dělaná právě pro ty, kdo by pro svoje stinné stránky neuspěli dost možná vůbec nikde jinde.
Zde totiž zase až tak moc nezáleží na tom, co je jinde alfou a omegou, jako jsou dejme tomu dostatečně vysoké příjmy či dobře vypadající daňové přiznání, čisté registry dlužníků, absence dalších dluhů a exekucí a podobně. Nad tímto lze nejednou přimhouřit oko.
Hlavní je, aby byl člověk žádající o tuto hypotéku schopen dát nebankovní společnosti coby záruku do zástavy vhodnou nemovitost a aby mohl prokázat, že jeho příjmy postačují ke splácení alespoň těch nejnižších možných splátek. A je-li tomu tak, není nic, čeho by se tu žadatel musel obávat.
dolary a peněženka
Půjčit si tu lze až sedmdesát procent odhadní ceny oné do zástavy dané nemovitosti, a to na rok stejně jako třeba i na třicet let, s přijatelnými úroky a možností vrátit vše i předčasně a bez sankcí, s rychlým a jednoduchým vyřízením a nejednou další předností. A kdo by tomu v nouzi dokázal odolat, že?

Není dluh jako dluh

Je to nejednou náramně jednoduché. Přijdete do nějakého tuto možnost nabízejícího obchodu například jen se dvěma doklady totožnosti a než se nadějete, odnášíte si či odvážíte domů to, co potřebujete nebo o čem se aspoň domníváte, že se bez toho nemůžete či nechcete obejít.

Pokud v některém obchodě tato možnost není, zajdete si do nějaké finanční instituce, tam podepíšete pár lejster a dostanete peníze, které pak můžete za vytoužené zboží směnit.
karty u muže

Je to tak jednoduché, tak pohodlné dělat .

A jak se člověku díky těmto skvěle žije!

Tedy do doby, dokud je mu někdo ochoten půjčovat.

Což logicky nikdy netrvá věčně. Protože přijdou naopak časy, kdy ti, kdo doposud půjčovali, chtějí své peníze zase zpět.

A pak člověk nejednou s úlekem zjistí, že to zřejmě přehnal. Že se sice měl jako v ráji, jenže to bylo tak jaksi žití nad jeho možnosti.

A že teď vlastně už nejen že nemůže podobně blaženě žít, ale nemá nejednou ani na to, aby vůbec nějak vyžil. Protože má jen dluhy a zase dluhy.
budík u mincí

Hodně nezáviděníhodná situace! Pro někoho dokonce natolik tíživá, že už vlastně ani nedokáže myslet vůbec na nic jiného, než na to, kolik že to vlastně dluží a jak jenom by se to dalo splatit.

Nemůže myslet na nic jiného, nemůže se soustředit. A není nic divného třeba ani na tom, když v podobné chvíli přijde o práci, o přátele a známé, když se uzavře sám do sebe a od rána do večera nemyslí na nic jiného, než na to, jakým klínem vytlouci klín, jímž vytloukl klín, kterým dočasně vyřešil jiný problém a tak pořád dokolečka.

Jak jen takového člověka děsí jeho budoucnost! Když kvůli své finanční situaci nemá žádné alespoň trochu nadějné vyhlídky. A je nasnadě, že čím více do toho člověk zabředá, tím věrohodněji to vypadá, že nakonec přijde úplně o všechno. Klidně i o střechu nad hlavou.

Ovšem i takový člověk má ještě jednu, dost možná i poslední naději. Nebankovní hypotéku ber registru.

I když by takový člověk jinde sotva uspěl, má zde naději získat peníze, a to vlastně jenom a pouze za to, že se za ně zaručí svou vlastní nemovitostí. Protože v tu chvíli nikoho nezajímají záznamy v registrech dlužníků, nikdo neřeší jeho příjmy a solventnost. Člověk tak může dostat peníze rychle a může začít řešit svou svízelnou situaci dříve, než bude úplně na dně. Od kterého se předluženému člověku jenom velice, převelice těžko odráží.

Podnikání a rozhodovací úlohy

Pokud se rozhodneme podnikat zbývají nám pouze dvě možnosti, a to buď být vzdělaný v rámci ekonomiky a procesů, které vznikají a zanikají právě v podniku nebo se zaměřit na jedince, které tyto znalosti mají. Můžeme s nimi buď spolupracovat, tedy že se jedná o společníky firmy nebo s nimi budeme spolupracovat externě. Tedy za určitou odměnu nám budou radit co máme, jak dělat.
psaní rukou
Možná si většina lidí říká, že podnikání je jednoduché, že stačí pár nápadů a peníze nám pouze přibývají na účet, ale mnoho manažerů řeší denně problémy s manažerskými úlohami
. To můžeme brát jako lehce nadnesený výraz, ale jde o úlohy, které rozhodují o každodenním přežití podniku.
Nejprve je třeba si rozebrat co to vlastně rozhodnutí je. Je to určitá volba odpovědné osoby, která svým rozhodnutím ovlivní chování a osudy další jedinců v dané skupině, na které má rozhodnutí vliv. Spolu s rozhodnutím se pojí nejrůznější pojmy. Zejména pak relevantní a irelevantní rozhodnutí.
Jestliže je něco relevantního pak je to pro nás podstatné, tak i ve firmě se za relevantní považuje to co ovlivní chod a fungování celého podniku. V opačném případě ty irelevantní nemají žádný vliv na chování uvnitř organizace nebo jejich členy.
V rámci manažerského rozhodování se úlohy dělí do několika základních skupin, které se týkají kapacity, tedy zvyšování nebo snižování nebo dokonce úplného odstranění nevyhovujícího produktu. Dále pak úlohy kolem cenotvorby, které je pro generování zisku, a tedy přežití podniku stěžejní a třetí skupina pak zahrnuje obchody buď anebo. Jedná se o dilemata, kdy se manažer musí rozhodnout, zda daný výrobek vyrobí nebo jej radši koupí od dodavatele. Musí tedy kalkulovat, zda mu krycí příspěvek pokryje náklady na výrobek.
stejné mince
S tím se také pojí pojem náklady obětované příležitostí, které jsou také úzce spjaty právě s rozhodování v podniku. Kromě úloh musí ale manažer řešit také otázky likvidnosti a solventnosti, které mají přímý vliv na tok kapitálu v podniku.