Zavolejte odborníkům

Pořídit si dnes domů klimatizaci není žádná velká událost, obzvláště při takových vedrech, která jsou v naší zemi v posledních letech vcelku běžné. Klimatizace je samozřejmě vcelku velkou investicí a každý si ji dovolit nemůže, ale kupovat si méně kvalitní přístroj je snad ještě horší než nemít žádný. Takováto klimatizace se totiž může porouchat prakticky kdykoliv a často nefunguje správně už od prvního zapojení. Chcete-li mít tedy v létě doma příjemné klima, vždy se raději plácněte přes kapsu a kupte domů kvalitu na úkor nízké ceny. Určitě toho nebudete litovat.
vzduch klimatizace

Pochopitelně, že se klimatizace nepoužívá pouze k ochlazení vzduchu, ale rovněž i k jeho ohřátí. Je to tedy přístroj, který má více funkcí. Pokud jde o moderní typ, má v sobě zabudovaný i speciální filtr, který funguje s trochou nadsázky řečeno jako lapač prachu. Nepustí pevné částice v podobě prachu a různých dalších alergenů do interiéru. Takovéto mašiny jsou sice poměrně spolehlivé, ale vzhledem ke složitosti jejich vnitřního uspořádání se i ony dříve či později porouchají. V takovém případě nezkoušejte žádné domácké opravy a radě zavolejte opraváře, kteří svou práci znají a umějí si s porouchaným přístrojem poradit.
roztočený stropní ventilátor

Důležité je, abyste kontaktovali opravdu kvalitní opraváře, kteří se servisem klimatizací mají už nějakou tu zkušenost. Existuje totiž mnoho firem, které sice nabízejí rychlý servis, ale pak čekáte týden nebo dva a práce se nikam nepohnout. Pokud byste měli odstavenou klimatizaci na začátku podzimu, tak vás to asi trápit příliš nebude, ale v době veder, kdy padá každý den nový teplotní rekord, je vhodné mít doma příjemný chládek. Proto je dobré spoléhat raději na reference od zákazníků než pouze na reklamy. Není totiž servis jako servis. Často je lepší si i připlatit, než využít sice levnou, ale nepříliš užitečnou službu.