Jeseníky vás zvou k dalekým rozhledům do krajiny

Máte rádi daleké rozhledy do krajiny, které fascinují i profesionální fotografy? Pak bychom vám mohli nabídnout ubytování v Jeseníkách v apartmánech nedaleko nejvyšší hory Praděd, odkud máte příležitost vydat se za těmi nejzajímavějšími oblastmi nejrozsáhlejšího pohoří na severní Moravě.

Hrubý Jeseník

Praděd – z Pradědu, nejvyššího vrcholu celé Moravy, dohlédnete opravdu daleko, zejména pak z ochozu místní rozhledny. Vybírejte však dny s pěkným počasím a s dalekou dohledností. Součástí rozhledny s vysílačem je i restaurace, která je v provozu po celý rok. Z Pradědu byste se pak mohli vydat pěšky podél vodopádů Bílé Opavy do Karlovy Studánky, stojí to za to.

Dlouhé stráně – z přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně je výhled skutečně impozantní. Ten by vám neměl rozhodně uniknout. Elektrárna dokonce pořádá exkurze pro skupiny i jednotlivce, ovšem musíte provést včasnou rezervaci, o prázdninách nejlépe tři týdny předem. Jedná se o vodní dílo naprosto výjimečné, které nikde jinde ve světě nespatříte.

přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně

Rejvíz – rašeliniště Rejvíz se nachází na náhorní plošině nedaleko města Zlaté Hory. Je to překrásný kout Hrubého Jeseníku a máte-li zájem poznat tamní krajinu více zblízka, projeďte se po silnici č. 454, potažmo 453 ze Zlatých Hor k Rejvízu a dále pak do okresního města Jeseník. Panenská příroda Jeseníků vám jistě učaruje.

Harrachov a Dolní Moravice – Harrachov je osada, kterou zakládal údajně hrabě Harrach, a vybral si skutečně velmi působivé místo. Projeďte se po silnici č. 11 z Malé Štáhle do Rýmařova a odtud odbočte vpravo směrem na Harrachov. Pokračujte pak po silnici č. 445 mírným stoupáním na vrchol nad Dolní Moravicí a zde s autem zastavte. Budete mít před sebou jako na dlani po levé straně Praděd a velkou část hlavního hřebene Jeseníků. Je to opravdu úchvatný pohled, stojí za to tu třeba posvačit.