Víte, jaké existují typy konkurentů?


Všeobecně můžeme říct, že nejbližší a nejvlivnější konkurenti jsou ti, kteří se zaměřují na stejný cílový trh a používají stejnou strategii. Proto je velice nutné identifikovat právě strategii konkurentů. Firmy tak musí sledovat strategii konkurentů nepřetržitě, zároveň však musí sledovat také změny v postojích a přáních zákazníků. Tento krok je opravdu nezbytný, jestliže by firma změny ze strany zákazníků zapomněla registrovat, mohlo by se stát, že by zaspala dobu a nedokázala by svou nabídku novým potřebám přizpůsobit. Proto je potřeba měnit strategii podniku v závislosti na měnících se potřebách zákazníků takovým způsobem, aby nabídka tyto potřeby co nejlépe uspokojila. Konkurenční firmy můžeme rozčlenit do následujících kategorií –

zvíře

·         Laxní konkurent –tento typ konkurenta nereaguje na aktivity konkurence rychle ani výrazně. Je to z toho důvodů, že očekává věrnost svých zákazníků nebo z toho důvodu, že je pod ochranou mateřské společnosti. Důvodem však může být rovněž to, že není schopen aktivity konkurence rozpoznat a identifikovat, proto na ně nemůže ani reagovat

·         Vybíravý konkurent –jedná se o typ konkurenta, který reaguje pouze na určité formy útoků a ostatních konkurujících podniků si vlastně vůbec nevšímá. Nevýhodou je však to, že může zaspat strategie některých konkurentů, kteří jej mohou následně napadnout.

·         Konkurent TYGR –tento typ konkurenta se chová doslova jako tygr, tvrdě, rychle a důrazně brání své teritorium. Znamená to tedy, že reaguje opravdu na jakékoliv ohrožení. Takového konkurenta není vhodné atakovat.

závod

·         Scholastický konkurent –jinak řečeno se jedná o záhadného konkurenta. Na útoky totiž někdy reaguje a někdy ne, reakce vyplívá vždy z určité konkrétní situace. Takovým způsobem se chová velká spousta malých firem.
Jestliže je na trhu velký počet silných či agresivních konkurentů, stává se trh méně přitažlivým. Pokud na trhu operuje velký počet firem nabízejících stejný produkt, dochází k poklesu tempa růstu prodeje nebo k jeho stagnaci, což dále snižuje atraktivitu tohoto trhu. Taková situace potom vede k cenovým válkám, propagačním soubojům, zavádění nových produktů či ke zvyšování nákladů na získání dobrého konkurenčního postavení.

S čím se potýká začínající podnikatel


Nedostatek financí

Peníze na rozjezd a financování vlastního podnikatelského snažení bývají kamenem úrazu číslo jedna, a to z toho důvodu, že jejich potřeba bývá zejména v počátcích nové životní fáze poměrně vysoká
a riziko, že se podobná investice může, ale také nemusí vkladateli vrátit.
Pokud máte skvělý nápad a udržitelný podnikatelský plán, můžete si o finance na nastartování nové profesní kariéry zažádat například u úřadu práce, nebo zkusit třeba dotace z evropských fondů. Takto opatřené finance však mají také celou řadu podmínek, které musíte coby podnikatel splňovat, proto si dávejte bedlivý pozor na jejich dodržení.
evropská unie měna

Nedůvěra okolí

Dalším problémem pro začínající podnikatele může být bezesporu menší důvěra v jejich schopnosti – tedy konkrétně v jimi nabízené služby či zboží – než je tomu u značek, firem a podnikatelů, kteří jsou již delší dobu na trhu známí. Podobnou nedůvěru je nutné překonávat neustálou kvalitně odváděnou prací do chvíle, kdy budete mít již utvořenu základnu vlastních klientů, jejíž členové budou dále šířit zprávu o Vaší píli a schopnostech.
muž s vousy

Malá podpora ze strany blízkých

Pracovali jste až do nynějška formou zaměstnaneckého vztahu?
Nemáte v rodině nikoho, kdo by se věnoval podnikatelské činnosti?
Nebo třeba v rodině máte podnikatele, který svým „snažením“ již byl schopen znepřátelit si většinu příbuzných?
V podobných případech pak počítejte s tím, že se ze strany svých blízkých nedočkáte příliš velké podpory pro Vaši začínající podnikatelskou činnost. Zde je možné doporučit pouze pozitivní přístup, kdy se nenecháte otrávit neoprávněnými námitkami či nevhodnými poznámkami. Uvidíte, že až Vám začne Vaše snažení vynášet slušný zisk, i v řadách vlastního rodinného uskupení naleznete osoby, co si u Vás budou chtít objednat Vámi nabízené produkty. Důležité je Vaše vlastně sebevědomí, abyste se s podobnými pochybovači vypořádali.

Práce snů


1.       Naslouchají
Úspěšné firmy spojuje to, že naslouchají nápadům svým zaměstnanců. Jsou to totiž právě oni, kdo jsou v denní kontaktu s klienty a zákazníky, a často si všimnou i toho, co by velkým šéfům uniklo. Kromě toho, většina lidí bude s daleko větším nadšením pracovat na projektu, který sami pomáhali vymyslet, než na něčem, co jim jen tak hodíte na hlavu.
ruce a hodiny

2.       Důvěřují
Jistě, byznys je tvrdá hra, ale většina těch, co prorazili, věří svým zaměstnancům. Není nutné jim hned dávat tajné receptury nebo klíče od trezoru, jde spíše třeba o to, že nadřízení nestojí svému týmu neustále za zády, nekontrolují každý jejich krok a nezpochybňují každé jednotlivé rozhodnutí. Chcete prokázat svou důvěru? Co třeba umožnit zaměstnancům pracovat z domova a spolehnout se na to, že udělají, co slíbili?
 
3.       Chválí, když je za co
Lidé, co pro vás pracují, brzy prohlédnou falešný optimismus. Není potřeba nadšeně oceňovat každý jednotlivý krok, ale dobrý manažer pozná, kdy je pochvala na místě. Povedl se některému z týmů výrazný úspěch? Dejte najevo, že jste si toho všimli. Nemusíte hned vyhlašovat celofiremní oslavu, ale například odpoledne na masážích nebo společná večeře určitě potěší.

4.       Život není jen firma
Zaměstnanci mají své životy i mimo zdi zaměstnání, a dobrý šéf to chápe. Pokud se tedy přihodí něco mimořádného, firma by měla své pracovníky podpořit, ne jim házet klacky pod nohy. Nemoc nebo úraz, ale třeba i nečekané těhotenství jsou přesně ten typ situací, kdy člověk užije spíše pomocnou ruku než kritiku a nátlak.
spolupráce zaměstanců

5.       Šéf v první linii
Pokud se něco děje, šéfové oblíbených firem jdou v první linii. Pokud se nedaří v odvětví, začne populární boss se snižováním platů u sebe, ne u uklízečky. Nejsou lidé? Manažer se nebude schovávat, ale vyhrne si rukávy a udělá, co bude potřeba, ať už je to překládání palet nebo odvoz klienta na letiště.

Jeseníky vás zvou k dalekým rozhledům do krajiny

Máte rádi daleké rozhledy do krajiny, které fascinují i profesionální fotografy? Pak bychom vám mohli nabídnout ubytování v Jeseníkách v apartmánech nedaleko nejvyšší hory Praděd, odkud máte příležitost vydat se za těmi nejzajímavějšími oblastmi nejrozsáhlejšího pohoří na severní Moravě.

Hrubý Jeseník

Praděd – z Pradědu, nejvyššího vrcholu celé Moravy, dohlédnete opravdu daleko, zejména pak z ochozu místní rozhledny. Vybírejte však dny s pěkným počasím a s dalekou dohledností. Součástí rozhledny s vysílačem je i restaurace, která je v provozu po celý rok. Z Pradědu byste se pak mohli vydat pěšky podél vodopádů Bílé Opavy do Karlovy Studánky, stojí to za to.

Dlouhé stráně – z přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně je výhled skutečně impozantní. Ten by vám neměl rozhodně uniknout. Elektrárna dokonce pořádá exkurze pro skupiny i jednotlivce, ovšem musíte provést včasnou rezervaci, o prázdninách nejlépe tři týdny předem. Jedná se o vodní dílo naprosto výjimečné, které nikde jinde ve světě nespatříte.

přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně

Rejvíz – rašeliniště Rejvíz se nachází na náhorní plošině nedaleko města Zlaté Hory. Je to překrásný kout Hrubého Jeseníku a máte-li zájem poznat tamní krajinu více zblízka, projeďte se po silnici č. 454, potažmo 453 ze Zlatých Hor k Rejvízu a dále pak do okresního města Jeseník. Panenská příroda Jeseníků vám jistě učaruje.

Harrachov a Dolní Moravice – Harrachov je osada, kterou zakládal údajně hrabě Harrach, a vybral si skutečně velmi působivé místo. Projeďte se po silnici č. 11 z Malé Štáhle do Rýmařova a odtud odbočte vpravo směrem na Harrachov. Pokračujte pak po silnici č. 445 mírným stoupáním na vrchol nad Dolní Moravicí a zde s autem zastavte. Budete mít před sebou jako na dlani po levé straně Praděd a velkou část hlavního hřebene Jeseníků. Je to opravdu úchvatný pohled, stojí za to tu třeba posvačit.

Služby, které se opravdu hodí využít!

Práce na zahradě, úklid domácnosti, mytí aut, chůvy. Tohle všechno bylo ještě v nedávné době naprosto nepřijatelné. A proč? Pokud máte peníze na to, za tyto služby zaplatit, není žádný důvod jich nevyužít. Právě naopak. Tím, že těchto služeb využijete dáte práci někomu jinému, kdo má hluboko do kapsy. V zahraničí je to naprosto běžnou praxí. Nemusíte se za jejich využívání stydět.

1. Práce na zahradě

Nemáte čas posekat zahradu? Máte možnost buď využít služby sekání trávy, nebo pořídit automatickou sekačku. Automatické sekačky nejsou příliš spolehlivé a proto doporučujeme spíše nechat si posekat trávu od někoho, kdo to dělá jako službu. U sekání trávy se ceník Seceni-mulcovani dost mění, obecně se liší podle lokality, délky práce a náročnosti terénu. Potřebujete zahradu upravit? Vysadit na ní květiny, které neumíte pěstovat? Využijte služeb zahradníka!

sekačka

2. Úklid domácnosti

Nestíháte uklízet, nebo se chcete zbavit velkého úklidu? Najměte si někoho na úklid. Úklidové služby jsou v dnešní době naprostou samozřejmostí a opravdu se za jejich využití nemusíte stydět. Každý z nás má jiné priority a ani ten, kdo nestíhá uklízet nemusí žít v chlívku. Ideální je tuto službu využívat pravidelně, snažit se domluvit si jednu uklízečku, která bude chodit jednou týdně, ve stejný čas a domluvit si s ní práci, kterou potřebujete udělat za adekvátní odměnu.

květiny

3. Péče o děti

V zahraničí jsou naprosto běžné chůvy a pečovatelky o děti, které zajistí péči o děti ve chvílích, kdy nemůžou rodiče. Vyzvedávání dětí ze školy, vaření pro děti, základní úklid… Péče o děti je někdy náročná a kvalifikovaná chůva vám ji může ulehčit. Hlavně ale poté nemusíte řešit to, že jsou děti nemocné, musí zůstat doma a vy musíte do práce. Prostě vám o dost ulehčí život a o to přece jde. Méně starostí, méně vrásek a více času radovat se s rodinou.

Autem ekologicky? Zkuste půjčovnu aut

V dnešní době pociťujeme stále větší ekologický apel na všechny oblasti našeho života a životního stylu. Jednou z nejdiskutovanějších sfér environmentálních snah je otázka dopravy a přepravy – osobní i nákladní. Co se týká osobní dopravy, je dnes už každému jasné, že nejekologičtějším způsobem, jak se přepravit z bodu A do bodu B je buď pěšky, nebo na kole, případně koloběžce. Ovšem samozřejmě ne vždy je tento způsob přemístění možný, a tak je potřeba využít dopravních prostředků. Pokud bydlíte ve městě, zvlášť ve velkoměstě, nabízí se jako k přírodě nejšetrnější varianta cestování hromadnou dopravou.

Výlet autem

Zřejmě každý z nás však už alespoň jednou zažil situaci, kdy nejlepší možnost byla dopravit se do cíle osobním autem, přičemž nezáleželo na tom, zda jste potřebovali přejet jen kousek přes město, nebo zda jste cestovali přes půlku republiky. Výhody osobního auta leckdy představují značné závaží na vahách mezi ekologií a komfortem. Osobním autem můžete vyrazit v libovolný čas a chvíli, můžete si prakticky kdekoliv a kdykoliv zastavit a cestu i trasu si uzpůsobíte jen podle sebe. Nemusíte se ohlížet na cizí spolucestující, dopravíte se až do konkrétního cíle (a ne jen k nejbližší konečné zastávce) a v neposlední řadě s sebou můžete přepravit o mnoho více věcí, než když jedete autobusem či vlakem. Zkrátka osobní vůz představuje velice pohodlný způsob, jak cestovat – zvlášť pokud jde o cesty na delší vzdálenosti nebo pokud potřebujete přemístit hodně věcí, případně pokud cestujete s malými dětmi či naopak starými lidmi. Ovšem jak to vymyslet, když chcete cestovat ekologicky, ale přitom alespoň občas využít komfort osobního auta? Nejlepší řešením je obrátit se na prověřenou půjčovnu aut v Praze!

Cestování autem

Kvalitní autopůjčovny nabízejí půjčení nejen osobních aut, ale rovněž například minibusů, pochopitelně ve výborném technickém stavu. Velkou výhodu představuje, pokud si můžete vůz půjčit na dlouho i krátkou vzdálenost, přičemž cena Vám není účtována za ujeté kilometry. Potom nezáleží, zda potřebujete převézt pár objemných věcí na druhou stranu města, nebo zda potřebujete dovézt babičku bydlící na opačném konci republiky. Pokud navíc můžete s půjčeným autem vycestovat i do zahraničí, máte o starost s letní dovolenou méně. Samozřejmostí kvalitních a důvěryhodných autopůjčoven je seriózní jednání, příznivé ceny, snadná administrativa zapůjčení a široké spektrum souvisejících služeb jako je například možnost přistavit zapůjčený vůz na letiště v Praze.

Půjčovny aut představují skvělé řešení především obyvatele Prahy a dalších velkých měst, kteří běžně preferují spíše cestování hromadnou dopravu a nechtějí živit osobní auto, které potřebují například jen čas od času. Pokud někdo nechce nebo si nemůže dovolit pořídit si osobní vůz, který většinu roku bude stát v garáži nebo dokonce na ulici a akorát bude platit drahé poplatky spojené s vlastnictvím auta, je pro něj zapůjčení vozu v autopůjčovně tou nejlepší cestou, jak si užít komfort osobního auta a přitom šetřit peněženku i přírodu. Autopůjčovny aut v Praze a jiných městech nabízejí také skvělé řešení například pro rodinné výlety nebo pro situace, kdy nemáte v provozu Váš vlastní automobil. Pokud tedy stále přemýšlíte, jak je možné jezdit autem a přitom co možná nejšetrněji k přírodě, zkuste ověřené autopůjčovny! Tak šťastnou cestu!

Zavítejte do ski areálu v Čenkovicích

Pokud patříte mezi fanoušky ski areálů, pak jestli je areál, který byste rozhodně neměli vynechat, je to ski areál Čenkovice Skibukovka. Rozhodně stojí za to si zde udělat výlet, protože zde rozhodně přijdete na jiné myšlenky. V ráji budou nejen dospělí, ale také děti. Vše je na daném místě zajištěno, takže nemusíte mít žádné obavy.

Jestliže byste rádi něčeho takového využili, měli byste se podívat na mapu, jak je od vás něco takového daleko. Pokud zjistíte, že tento areál máte opravdu daleko, měli byste si naplánovat den, kdy právě zde vyrazíte. Je dobré si předem ujasnit, co všechno bude potřeba s sebou vzít a v kolik hodin byste vyjeli, abyste dojeli na co možná nejlepší čas.

lyžující člověk

Strávit zde můžete tak dlouhou dobu, jak jen budete chtít. Pokud byste se chtěli podívat na to, co všechno tento areál zahrnuje, můžete. Má své webové stránky, kde se dočtete plno zajímavých informací na základě kterých se poté můžete rozhodnout, jestli si s sebou vezmete například jídlo, nebo si jej zakoupíte na místě apod.

Mnohdy se vyplatí dát si jídlo na místě, protože tak s sebou nebudete muset celou řadu věcí vézt a pokud máte děti, jistě ocení něco, co ještě nikdy nevyzkoušely. Nebojte se, že byste se v daném areálu nevyřádili. Jistě se vyřádíte. Bude na vás, jestli se zde rozhodnete strávit celý den, nebo jestli zde budete jen část dne. Rozhodně je na daném místě ale co dělat, takže se o zábavu nemusíte vůbec bát.

lyžující dítě

Rozhodně se vyplatí právě zde vyrazit, protože si tak člověk může velmi dobře zalyžovat. Existují areály, kde máte také možnost si zalyžovat, ale mnohdy zde bývá nadměrné množství lidí a tak člověk musí dávat velký pozor na to, aby někdo nepřišel k úrazu. I zde pravidelně zavítá mnoho lidí, ale rozhodně ne tolik, jako někde jinde, takže si můžete být jisti tím, že si opravdu zalyžujete.

Vyrazte i vy právě zde, abyste si také pořádně užili lyžování, které za to stojí.

Instalatéry můžete volat klidně i o půlnoci

Znáte takové ty nejapné žertíky, kdy vám zavolá neznámé číslo, dotyčná osoba se ani nepředstaví, a v klidu zavěsí, aniž by se omluvila? Může se to stát i vám, lidé jsou různí a také se různě chovají, a zkrátka to zrovna neumí lépe. Mnohem horší je to, když vás někdo takový vzbudí ve dvě hodiny ráno, nebo ještě hůře, hodinu před zazvoněním budíku.

instalatér na toaletách

Pokud tedy voláte instalatéry a očekáváte, že vám vyjdou vstříc, nezneužívejte havarijní servis k tomu, abyste jim ve tři ráno oznámili, že vám v kuchyni protéká vodovodní baterie. Takováto situace klidně počká do rána a mezitím umístíte do dřezu kbelík anebo uzavřete centrální uzávěr vody. Které situace jsou nevyhnutelné k tomu volat instalatéry i o půlnoci?

vodovodní baterie

Hlavní uzávěr vody nejde uzavřít – pokud je problém v hlavním uzávěru vody a někde vám voda protéká tak, že to začíná být nebezpečné pro obyvatele domu, pak se nezdráhejte volat ihned. Je to typická havarijní situace, co nesnese odklad.

Ucpávka v odpadu či kanalizaci – pokud dojde k zanesení odpadu v domácnosti a nejde vyčistit běžnými prostředky, postačí volat instalatéry až ráno, ale jestliže jde o prostředí, kde by to ohrožovalo lidské životy, jako např. v nemocnici, tam se opět jedná o havarijní stav.

Závada na plynovém potrubí a spotřebičích – pokud se vám porouchá karma a případný únik plynu lze řešit uzavřením hlavního ventilu, pak opět stačí volat instalatéry ráno, ale je-li cítit v domě (nebo i venku) plyn i přes uzavření ventilu, pak volejte třeba i na Štědrý den hodinu po půlnoci.

Závada na topení – instalatéři mají pod palcem i tyto situace, a závady na topném systému také mohou řešit promptně. Důvodem k obvolání instalatérské pohotovosti i v noci je situace, kdy hrozí zamrznutí vody v radiátorech v silných mrazech, kdy vysadí plynový kotel. Havarijní situací je i prasklé topení, kdy voda odtéká z topného systému do domu na podlahu a působí značné materiální škody.

Pořiďte si vlastní 3D tiskárnu!

V dnešní době je téměř povinností vlastnit doma alespoň jednu tiskárnu. Na tisknutí materiálů do školy pro děti a studenty, tisknutí důležitých smluv, které pak posíláme online… Důvodů, proč si pořídit tiskárnu je nespočet a nemusíme je ani vypisovat všechny, aby vám došlo, že je to důležitý přístroj.

Stejně jakou klasické tiskárny nyní samozřejmostí, budou za pár let i 3D tiskárny normálním doplňkem domácnosti. Několik posledních let se 3D tisk rozvinul z průmyslu do klasické domácnosti k lidem, kteří ani nevědí pořádně jak to funguje.

K tomu, aby člověk mohl tiskárnu požívat nemusí být žádný technik ani génius. Stačí mít příslušný program, ve kterém se během několika hodin naučí a můžeme si vesele tisknout.

muž s 3D tiskárnou

K čemu nám jsou takové 3D tiskárny vůbec dobré? Rozhodně to není předmět, bez kterého bychom se v domácnosti neobešli, ale spíše takový hezký doplněk díky kterému si můžeme tvořit, co potřebujeme. Využití jsou nekonečná. Můžeme prodávat nějaké vlastní figurky, můžeme si tisknout jen tak pro zábavu a tvořit si sbírku postaviček z oblíbeného filmu… Také se dá využít více praktičtěji. Můžeme si vytisknout náhradní díly k různým předmětům, nebo si můžeme třeba vyrobit držáčky na ručníky a tak dále. Fantazii se meze nekladou.

Musíme také myslet na to, že je třeba si dokupovat plastové náplně. Záleží na tom, co tvoříme a jaké náplně chceme používat. Každý druh plastu má své vlastní unikátní vlastnosti.

3D tiskárna

Pokud si nechcete sami pro sebe 3D tiskárnu pořídit, můžete využít služeb firem, které se o 3D tisk zajímají a mohou vám vytisknout cokoliv, o čem zrovna sníte. Samozřejmě musíte počítat s určitým poplatkem – 3D tisk ceník, takže tisk vyjde dráž, než kdybyste si ho dělali sami doma. Na druhou stranu, kvůli jednomu předmětu si nemusíte pořizovat tiskárnu, která není úplně nejlevnější.

Ten nejlepší kouzelník na dětské oslavy!

Kouzelníci jsou velmi zábavnou metodou, jak přinutit děti i dospělé se zatajeným dechem sledovat opravdovou magii. Mnoho triků a celková show je velmi oblíbená a chtěná na zábavách, narozeninových oslavách, svatbách či dalších příležitostech. Vidět kouzla před našima očima je doslova kouzelné. V této branži je jen velmi málo schopných lidí, kteří nás dokážou zabavit a ukázat nám to pravé kouzlo. Profesionálové jsou naprosto nedostižní. Kouzelník pro děti Vaskouzelnik rozvíjí dětskou fantazii a při zapojení publika do svých kouzel se dětem velice líbí. Vyzkoušejte takového kouzelníka i Vy a pozvěte si ho na svou párty.

fialový kouzelník

Dětská mysl má v sobě již od narození zakódováno, že pohádky a vše co se v nich děje je skutečné. Nechceme jim tuto (možná) iluzi brát. Všichni znají nejznámějšího kouzelníka z Bradavic a je to jejich oblíbená postava v jejich dětství. Kolikrát jste již viděli příběhy slavného Harryho Pottera?

A teď si představte to nadšení, když si Vaše ratolest může na tohoto kouzelníka zahrát anebo pomáhat zkušenějšímu ve svých kouzlech a iluzích. Naprosté nadšení v srdíčku každého z dětí bude naprosto na sto procentech. Není hezčího pohledu na bavící se děti. Je to velká událost, že k Vám přeci přijde čaroděj!

Temný kouzelník

Kouzelník Martin Kellman Vám udělá úžasnou show, o který byste si mohli nechat zdát. Je tak nadaný, že pobaví všechny věkové kategorie. Není to už záležitost jen těch nejmenších. Zábavné moderovaní je na sto procent zajištěno. Nikdo z publika se nudit nebude.

Pokud si budete přát takové vystoupení vytvořit na míru například pouze pro nejmladší publikum – Martin to dokáže! Je tak flexibilní, že se s ním budete moci domluvit opravdu na všem. Neváhejte ho kontaktovat a zeptat se na detailní informace, pokud nějaké otázky budete mít.

Máte se na co těšit! Show teprve začíná, a i právě Vy budete okouzlení!