Kanada jako první stát G7 zřejmě legalizuje marihuanu


Když před čtyřmi lety společnost Canopy Grow otevřela svou první továrnu na zpracování konopí ve staré výrobně čokolády v blízkosti Ottawy, jasně tím předpověděla budoucnost. Kanada již legalizovala marihuanu pro lékařské účely a Canopy Grow predikovala její úplnou legalizaci i pro rekreační užívání. S čím však společnost nepočítala, byla náhlá záplava zahraničních návštěvníků. Politici i policejní orgány z Jamajky, Německa, Dánska, Nizozemska, Řecka a Austrálie se následně začali o zemi více zajímat, stejně jako lékaři z Nového Zélandu, Brazílie a Chile spolu se skupinami firemních investorů a bankéřů.
list na pařezu.jpg
Kanada bude ve čtvrtek pod mezinárodním drobnohledem, neboť se očekává, že hlasováním v senátu bude ratifikován návrh zákona s označením C-45, čímž se Kanada stane první zemí ekonomicky nejvyspělejších zemí světa (G20), která legalizuje užívání marihuany pro rekreační účely. „Po určitou dobu se bude jednat o zkušenost z oblasti science fiction,“ řekl Benedikt Fischer, odborník v oblasti užívání návykových látek v největší psychiatrické léčebně v Torontu. „Ve světě to bude unikát, protože se tak poprvé stane v bohaté zemi. Není to jako v USA, kde se odehrávají státní experimenty tohoto typu. A Uruguay většina lidí přehlíží, a tak svět upřel svůj pohled na nás.“
marihuana u zdi.jpg
Vlády, výzkumní pracovníci i vedoucí představitelé podniků po celém světě mají nyní veškeré důvody ke sledování této události. Legalizace by mohla ovlivnit kanadské zločinecké struktury, zdravotnictví a bezpočet dalších odvětví. Nikdo ale zatím přesně neví, jak. Každá kanadská provincie plánuje rozvíjet svůj nově legalizovaný trh poněkud odlišným způsobem a zřídí asi tucet minilaboratoří pro účely jednoho rozsáhlého experimentu. Dokonce i v oblastech, které již legalizaci marihuany provedly, se doufá, že se Kanadě podaří vyřešit některé neobjasněné záhady.