Kyslíkový granulát

Slyšeli jste již někdy o kyslíkovém granulátu? Pokud vlastníte na vaší zahradě bazén nebo jste vlastníky vířivky, pak doufáme, že ano. Kyslíkový granulát chlorito se totiž využívá k dezinfekci vody a to v kombinaci s kyslíkovým aktivátorem. Je důležité zmínit, že se jedná o bezchlórovou kyslíkovou chemii.
Než se pustíte do použití kyslíkového granulátu, je důležité, abyste si přečetli údaje, které jsou uvedeny na obalu. Je potřeba číst také připojené informace. Myslete na to, že je třeba používat veškeré přípravky bezpečně.

mraky.jpg

Pokud dávkujete poprvé, je vhodné použít dvě stě gramů na deset metrů krychlových. Při této aplikaci nesmíte zapomenout použít sto milimetrů aktivátoru. Další dávkování bude jiné. Bude se pohybovat okolo sto gramů na deset metrů krychlových a to pouze jednou týdně. Dávkování je nejlepší provádět ve večerních hodinách. Určitě se nebojte nasypat granulát hned do bazénové vody. Taková podpora vysokým chlorováním může být účelná a to zejména při vyšších teplotách nebo také při bouřce.
Jestliže nastane delší pauza v používání bazénu, pak byste měli do skimeru vložit chlorové tablety, které se rozpouští velmi pomalu. Před použitím bazénu je ale potřeba je vyjmout.
Po samotné aplikace bazénové chemie je třeba, abyste pravidelně sledovali hladiny pH a také kyslík a to nejlépe v pravidelných intervalech. Je mnohem lepší, když budete dávat chemikálie v malých množstvích, ale zato pravidelně. Rozhodně je to mnohem lepší, než provádět úpravu vody jednorázově.
Pokud vlastníte vířivku, může se stát, že se zvětší pěnivost vody. Pro něco takového je vhodný odpěňovač, kterým pěnu jednoduše postříkáte, a vše bude zase v naprostém pořádku.

koule.jpg

Je potřeba myslet na to, že filtrace by měla pracovat minimálně osm hodin denně a to proto, aby se odstranily všechny nečistoty, které by se mohly vyskytnout. Co se týká hladiny pH, je potřeba udržovat ji na úrovni okolo 7,4.
Opravdu je důležité, aby byla zachována vodní chemická rovnováha, pokud chcete, aby bazén fungoval tak, jak má.