Léčivé kočičí předení


V Kalifornské univerzitě, ve městě Davis, provedli vědci výzkum, proč vlastně naše malé, chlupaté společnice vrní. Právě to je onen nezaměnitelný zvuk, který kočkovité šelmy vyluzují za pomoci stahů hrtanových a bráničních svalů. Tento pravidelný zvuk má frekvenci dvacet pět, až sto padesát Hertzů, což je stejná hodnota, jako u tlukotu lidského srdce.
zelenooká zrzavá kočka
Právě tato velice hluboká frekvence je mimořádně prospěšná všem živým organismům, a pokud je každý živý organismus vystaven takové frekvenci, tak se zlepšuje:
o   pevnost kostí
o   posiluje se svalová hmota
o   zlepšuje se hojení ran
Takže když kočky začnou příst, tak v podstatě nejen, že relaxují, meditují, ale zároveň se i posilují a léčí.  Vzhledem k jejich životnímu rytmu je to pro ně velice nezbytné.
o   Pokud máte na klíně kočku, nebo i někde poblíž svého těla, nízké frekvence jejího vrnění se přenáší z kočičího těla i na vaše lidské. Takže tím že vaše oblíbená kočka vrní, vlastně zlepšuje zdravotní stav vás obou. Každý majitel této chlupaté léčitelky jistě potvrdí, že kočka dokáže vycítit, s čím má její majitel zdravotní problémy.
zrzavá číča
Ne nadarmo říká staré veterinární pořekadlo, že když dáte do jedné místnosti kupu zlámaných kostí a kočku, kosti se zcelí.  Veliké množství lidí nemá kočky v lásce, ale je to škoda pro člověka, a není to chybou koček.
spící mourovatá kočka
Kočičí předení má vliv především na mnoho nemocí, jako například:
o   Snižuje hladinu stresu a zklidňuje nervy.
o   Mírní symptomy ztíženého dýchání jak u koček, tak u lidí.
o   Snižuje krevní tlak, a to i poslechem předení.
o   Léčí a posiluje kosti.
o   Snižuje riziko infarktu.
o   Pomáhají léčit infekce a otoky.
o   Léčí svaly, šlachy a poranění vazů.
o   Pomáhá léčit všechny měkké tkáně.
o   Zlepšuje trávení.
o   Pomáhá léčit některé choroby trávicího traktu.
o   Prodlužuje věk až o deset let.
o   Snižuje hladinu cholesterolu.