Možnost, se kterou budete spokojeni

Jak trávíte horké letní dny vy a prázdniny v jednom? Je to ideální čas na dovolenou. Bezpochyby je spoustu času na trávení radostných chvil ať již se svou rodinou, tak se svými přáteli. Každý preferuje jiný druh dovolený, což je v pořádku. Někdo vyrazí na dovolenou do zahraničí za mořem, sluníčkem, all inclusivem, kde si vychutnává pohody, nic nedělání, relaxuje a odpočívá. Jiní naopak tráví dovolenou poněkud aktivněji a to například cykloturistikou, které je také věnován tento článek.
klíče opraváře.jpg

Cykloturistika je velmi oblíbenou letní aktivitou a to nejen pro dospělé, ale také pro děti. Nyní nebudeme rozlišovat zahraniční nebo tuzemskou, to zde není vůbec podstatné.

Není to tak dlouho, co jsme byli na dovolené, tuším, že to bylo Znojemsko na Jižní Moravě. Tehdy jsme jeli vlakem, vezli jsme si s sebou samozřejmě cyklistická kola, vláčeli jsme se tam asi 8 hodin s několika přestupy, protože v létě jsou samozřejmě všude výluky. Ve vlaku již byly zabudované stojany na kolo, všechno bylo ok, ale to tahání z vlaku do vlaku, to bylo velmi únavné. …
autoopravář v dílně.jpg

Další rok už jsme byli poněkud chytřejší a nechali si na auto přidělat tažné zařízení, obnášelo to akorát to, že jsme zavolali svému automechanikovi, tažné zařízení za poplatek k autu přidělal a na nás bylo jen dojít na dopravní oddělení, kde nám technický průkaz vydávali a nahlásit, že naše auto bylo opatřeno tažným zařízením. Tuto informaci je nutné zanést do technického průkazu, jinak by se nám případná policejní kontrola mohla poněkud zkomplikovat. Následně jsme si zakoupili i stojan na cyklistická kola a to se pak panečku jezdí, je to pohodlné a ani v samotné jízdě autem nás to nijak neomezuje.

Samozřejmě lze tažné zařízení využít i pro jiné účely, například na zavěšení jakékoliv káry či přívěsu. Tažné zařízení je zabudováno na furt a při cestování to usnadní mnoho práce. Tažné zařízení je tou správnou volbou , tak neváhejte a pořiďte si ho!