Kam za zábavou

Kam se vydat s dětmi za zábavou o víkendu, nebo o prázdninách?


IQ Land


Milují je děti i dospělí, kteří se zajímají o to, jak fungují některé technické principy na bázi kinetické energie, z oblasti fyzikálních jevů optiky, akustiky, mechaniky, hydrodynamiky. Je to vskutku inteligentní zábava na úrovni, kam směřují lidé hloubaví, zvídaví, a spíše klidnějších povah.
parní lokomotiva.jpg


Netradiční jízdy vlakových souprav


Těch je v Česku celá řada, stačí trochu zaměstnat vyhledávače na Internetu a orientovat se podle způsobu přepravy, nebo lokality. Může to být např. speciální vlaková souprava Cyklohráček z Prahy na Okoř, nebo Posázavský pacifik tažený parní lokomotivou, anebo úzkorozchodná železnice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v malebné oblasti České Kanady. Jízdy vlakem výborně uklidňují mysl, zvláště tam, kde je v okolí dráhy působivá krajina, děti se mohou cestou zabavit pastelkami nebo magnetickým „Člověče nezlob se“, a ideální je, když míříte takovým spojem za nějakým cílem, např. na hrad Landštejn, do hornického skanzenu v Příbrami, nebo do skanzenu lidových staveb v Rožnově pod Radhoštěm.
jízda na tobogánu.jpg


Aquapark


Aquaparky lze označit za zábavu nového věku. Za nejlepší zařízení tohoto typu jsou považovány atrakce ve Španělsku, zejména na ostrově Gran Canaria, ale nemusíte za nimi tak daleko. V České republice se jich nachází několik desítek a vězte, že tu máte o zábavu postaráno. Mohou být v provozu i po celý rok, a rozhodně tu neplatí, že vám drhne zadek na plastové skluzavce, a že po návštěvě bazénu vás překvapí plísně mezi prsty na chodidlech. Některé tobogány lze sjíždět i na nafukovacích člunech, tak se nemusíte obávat ani o své plavky.
panda červená.jpg


Zoologická zahrada


Zoologické zahrady byly považovány již za socialismu za zdroj zejména víkendových nebo prázdninových výletů za zvířecími druhy, které v naší zeměpisné šířce ve volné přírodě nespatříte. V té době také vzniklo několik poutavých filmů pro děti, dokonce i volné pokračování oblíbeného Pana Tau. V současné době se ZOO opět hřejí na výsluní popularity, a kromě těch obřích krajinných lesoparků v Praze Tróji, v Lešné ve Zlíně, v Liberci, v Plzni, v Brně, v Ostravě a v dalších městech můžete zavítat i do některých menších rodinných celků, např. v Táboře, v Zájezdu u Buštěhradu, v Hluboké nad Vltavou, v Zelčíně nedaleko Mělníka, v Dubé u Máchova jezera, a na mnoha dalších místech. Pobyt v přírodě alespoň ve formě uzavřené zoologické zahrady je výborným antistresem a dokáže stmelit rodinu s malými dětmi neuvěřitelným způsobem.