Navigace – nepostradatelný pomocník


Snad každému z vás se již stalo, že jste někdy někde zabloudili. V dnešní době by se vám takovéto strasti vůbec nemusely přihodit, pokud si pořídíte navigaci. Ta vás zaručeně dovede do cíle, ať už jedete autem či jdete pěšky. Tento nepostradatelný pomocník je vhodný na cestách u nás po České republice, ale také v zahraničí.
navigace v autě
Navigace do auta
1.       Externí – tato navigace se do automobilu dokupuje zvlášť, a můžete ji snadno přenášet i mezi více auty. Navíc si ji v době, kdy automobil opouštíte, vezmete s sebou, takže vám ji zloději neukradnou. Další výhodou je to, že vám neblokuje rádio, i to, ji můžete umístit kamkoliv potřebujete. Má snazší možnost aktualizace map, a můžete ji zkrátka jednoduše vyměnit za jiný, modernější model. Její cenová relace je zpravidla levnější než u navigace interní.
kompas na mapě
2.       Interní – ta je již zabudovaná v palubní desce automobilu. Hůře se přepíná mezi zobrazením map a rádia, ovšem vypadá mnohem elegantněji. Sledovat navigaci však musíte jen tam, kde je v palubní desce zapuštěna. Aktualizace map je zde složitější, dovede to pouze výrobce automobilu. A výměna za jiný model také není možná.

Pěší navigace
Pokud rádi chodíte na výlety či túry pěšky, určitě se vám bude navigace také hodit. Dokáže vás totiž snadno dovést do vytyčeného cíle, aniž byste zabloudili. K tomuto účelu vám snadno poslouží klidně i externí navigace do auta. Ukáže vám totiž vaše body zájmu i pěší cíl. Navigační programy dnes ale můžete mít neustále u sebe, například v telefonu či v tabletu. Ty vám nabízejí hned několik řešení, přídavných funkcí a více navigačních programů v jednom přístroji.
mapa v tabletu
Nepostradatelný pomocník
Pokud se rozhodnete cestovat, až už autem nebo pěšky, určitě si nezapomeňte na cestu přibalit tohoto nepostradatelného pomocníka. Navigace vás neježe dovede do vytyčeného cíle, ale pomůže vám najít také místo k zaparkování, benzinku pro dotankování paliva, restauraci v čase oběda, ale také spoustu zapomenutých uliček, do kterých byste se jinak nedostali. Díky ní se vyhnete kolonám a dalším nepříjemným situacím na cestě.