Originální květináče


V našich domácnostech se najde jistě veliké množství předmětů, které běžně skončí v odpadkovém koši. Některým z těchto věcí přitom můžeme vdechnout úplně nový život. Ptáte se jak? Prostě tyto předměty proměníte v něco naprosto nového a také užitečného. Kupříkladu květináč. Mnohé z těchto originálních květníků jsou vhodné pouze do zahrady, jiné zase na poličku. Recyklace v domácnostech je trend současnosti, neboť produkovat do nejméně odpadu je velice užitečné. A v mnoha případech i praktické a někdy i estetické. Například takováto domácí výroba květináčů.  

květináče z plechovek
Květináč z plechovky

Plechovky, které si pro výrobu květináčů připravíte, mohou být jakékoliv. Použít můžete kupříkladu plechovky od masa
o   od párků
o   od kompotů
o   od konzervovaných omáček
o   od polévek
Plechovky budou sice postupem času zevnitř rezivět, ale proces to není příliš rychlý. Pokud se mu přeci jenom chcete vyhnout, používejte květináče z plechovek pouze jako dekorační prvek, do kterého voda nepoteče. Plechovky postačí jednoduše natřít barvou, která je vhodná na kov, a potom již můžete přidávat další barevné dekorativní prvky. Mohou to být i rozličné drobné nalepené dekorace, jako jsou kupříkladu: pentličky
o   mušle
o   obrázky
o   kamínky
o   korálky
o   knoflíky
Ideální je pro toto dekorování použít tavnou lepící pistoli, ale pokud ji nemáte, nevadí. Použít je možné k lepení i vteřinové, či jiné kvalitní a dobře držící lepidlo.

květináč ze staré pneumatiky
Květníky z pneumatik

Jako nejjednodušší řešení využití starých pneumatik jako květníku se jeví jejich použití namísto skruže. Pokud máte dost trpělivosti, je možné staré pneumatiky použít na výšku, kdy je zavěsíte, anebo seskládáte na sebe.

Truhlík z palet

Z palet je možné si vytvořit také závěsný truhlík.  Zcela postačí, pokud u palety z rubové strany podbijete prkýnky spodní strany.
o   Další z možných materiálů se také dají využít na výrobu květníků. Například taková skořápka z kokosu udělá radost v pokoji, ale i venku na terase. Zavěšený květináč z kokosu vypadá velice efektně a navíc přírodně.