Uzavíratelné sáčky potěší třeba i vás

Uzavíratelné sáčky mají lidé v domácnostech pro nejrůznější účely, mimo jiné i pro ukládání drobných semen rostlin. Může jít o sazenice na záhon, do skalky či do truhlíků, o trvanlivé potraviny, např. zrnka ječmene, luštěniny nebo ořechy, ale i o semínka na klíčení.

Nakličujete semínka? Využijte opět uzavíratelné sáčky

Klíčení semen se dnes stalo velkým hitem, protože máte k dispozici doslova z první ruky vypěstované zdravé superpotraviny, nabité vitamíny, stopovými prvky, minerály a živými enzymy, a co je velkým plus, je možnost semena dlouhodobě skladovat doma. Jednoduše nakoupíte více druhů a větší množství semen pro klíčení třeba na celý rok, případně využijete i množstevní slevu či slevu na dopravu, a doma vždy podle potřeby „hrábnete“ do nádoby, vylovíte hrst semen a uložíte do nádoby na klíčení.

klíčící rostlinky

Těmi „nádobami“ se mohou stát zipové sáčky. Vyskládáte je vyplněná semínky vedle sebe, popíšete je či polepíte papírovými samolepicími štítky, abyste měli přehled, co se v jakém sáčku nachází, a pak už se jen těšíte z této nevšední vášně. Do sáčků nepronikne žádný prach, žádná voda, nadměrná vlhkost a neudrží se v nich ani plísně, pokud sáček šikovně uzavřete. https://www.novinky.cz/domaci/456504-nesystemovy-tak-uzavrete-obchody-o-vsech-svatcich-odrazi-kritiku-zakona-sefka-odboru.html Můžete to udělat třeba tak, že jej před uzavřením vložíte do nádoby s vodou a postupně jej budete ponořovat, až se většina vzduchové hmoty díky tlaku vody ze sáčku vytěsní.

semena na klíčení

A jaké jsou další výhody sáčků na zip? Zejména to, že se jedná o univerzální záležitost pro ukládání jakýchkoli předmětů, jako jsou kancelářské potřeby, šroubky, hračky, stavební materiál (sypké, polotekuté i tekuté hmoty), krmiva pro zvířata a mnoho dalších. Polyetylen pro výrobu sáčků vykazuje velmi dlouhou životnost, odolává povětrnostním vlivům, nevadí mu silný mráz ani letní tropické teploty a mnohdy ani UV záření. Zároveň jde o velmi levné řešení, dostupné v širokém sortimentu velikostí a tloušťky plastové fólie.