Zdravá duše ve zdravém těle

Skutečnost, že má psychická pohoda velký vliv na naše tělesné zdraví, je neměnná a je na ní hodně pravdy.
Návaly stresu, velkého napětí, deprese, úzkosti nebo syndromu vyhoření, můžou značně ovlivnit i to, jak bude fungovat vaše tělesná schránka. Později se to podepíše na vašem zdraví jako takovém, čemu se však můžete hravě vyhnout, pokud si jednou za čas řeknete, že budete „OFF“.
zelenina s ovoce a ořechy

1                   Pro pohodu vaší psychiky

Není nic neobvyklého, pokud i vás trápí psychické potíže díky množství nahromaděného vyčerpání a stresu nebo nespokojenosti v partnerství, práci nebo v životě. Mnoho lidí se nedokáže poprat s tlakem a zátěží všech povinností a smutku, který jich trápí a schovávají ho v sobě do doby, než zjistí, že už nemůžou dále fungovat.
V takovém případě máte 2 možnosti, jak z toho ven:
·        Dopřát si (zaslouženou) dovolenou, sbalit si věci a vypadnout na chvíli pryč, abyste nasbírali energii, která vám tolik schází.
·       Vyhledat pomoc odborníka v případě, že víte, že váš problém chvilkový odpočinek nespraví. Není to ostuda, ale neocenitelná pomoc, protože specialista vám pomůže poskládat vaše myšlenky do celku, který bude dávat smysl.
sympatická černovláska

2                   Pro vaše tělesné zdraví

Jestli chcete mít opravdu zdravé tělo, je načase se více začít zajímat o to, co vám prospívá a co naopak – škodí. V neustálém shonu už od počátku vašeho dne, možná nemáte tolik času ani energie věnovat se jídelníčku, který tvoří základ úspěchu. Ovšem je to krok, který byste měli absolvovat v případě, že chcete žít dlouhý, hodnotný a zdravý život.
Bezesporu je potřeba:
·        Vyhledávat potraviny, které jsou bohaté na živiny, minerály a bílkoviny. Snažte se vyhýbat obloukem polotovarům, rychlému občerstvení a vysoce kalorickým jídlům, které jsou chudé na hodnotné látky, ale naopak bohaté na tuky a prázdné sacharidy.
·         Začněte více cvičit, hýbat se, věnovat volnou chvilku sportovní aktivitě nebo třeba jen procházce na čerstvém vzduchu. Mluví se o tom hodně a nemluví se to nadarmo, věřte, že každý pohyb má své opodstatnění a přinese vám zdravé tělo, které toužíte mít.