Změny v oblasti hypotéčních úvěrů přinesly nemalé omezení

Bydlení je snad největší potřebou člověka, tedy pokud k tomu přidáme ještě jídlo, pití a další potřebné náležitosti. Ale možnost vlastního osobního bydlení dává tak nějak pocit jistoty, volnosti, svobody a také dokonalé souhry s přírodou, pokud je zde ještě pozemek alespoň na malou zahrádku. Je sice pravdou, že touha a sny jsou hnacím motorem, ovšem jak to udělat, aby se staly realitou. Před desítkami let bylo skutečně velmi jednoduché získat hypotéční úvěr a pustit se do výstavby, přestavby nebo samotné koupě. Jenomže to se změnilo. Možná i díky tomu, že se lidé dostávali do problémů se splácením a vznikaly tak velké problémy jak s nemovitostí, tak s platbou.

projekt

Možná za tím stály velmi nízké úroky a také méně posuzování a dokládání všech možných dokumentací. V dnešní době se k nim přidává ještě kontrola v registru dlužníků, tudíž posouzení bonity klienta, dostatečná výše platu a pozor po novu i našetřených 10 -20 % finančního obnosu. Záleží na stanovách banky. Hlavně je to také z toho důvodu, že se již nepůjčuje plná výše, ale pouhých 80 – 90 %. Může to znamenat konec, než nastal vůbec začátek?

rodinný dům

Úvěr na bydlení se dá získat i jinak

Pokud se obrátíme na banku a ta nám nevyjde při svém posuzování vstříc, tak nemusíme hned balit svůj sen a truchlit, že budeme bydlet doživotně v pronájmu. Přitom, kdyby si to někdo spočítal, tak také jsme nuceni měsíc co měsíc platit a to pobodnou částku. Místo lamentování nad neúspěchem, je třeba vyzkoušet ještě něco jiného. Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví prostřednictvím nebankovní hypotéky by mohla rozlousknout naši danou situaci. Není třeba se obávat podvodných manévrů, jelikož ne vše co je nebankovní, je špatné. Spíš naopak se poslední dobou stávají tyto úvěry žádanější a to díky dostupnosti klientům. Také samotné vyřízení je úplně jiná pohádka, než realita v bance. Mírnější posuzování, poradenství a rychlost vyřízení je pouhým zlomkem toho, čeho se zde můžeme dočkat. Proč tudíž tyto služby nevyužít, když nám nabízí pomocnou ruku ke splnění svých snů nebo potřeb.